ASRock N68-VS3 FX Anakart R9 380 Uyumu

emirhanakin9

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarımın anakartı eski ama yeni ekran kartı alacağım. Yeni ekran kartı eski anakarta uyar mı diye sormak istedim almadan önce.
  • Anakart: ASRock N68-VS3 FX
  • Ekran Kartı: MSI R9 380 4 GB 256 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik olarak uyumlu. Anakartta kartı takmak için gerekli PCI-E slotu var. İşlemcinizi ve güç kaynağınızı da belirtmeniz gerekiyor. Kasanız çok ufak ise kasa boyutlarını da bilmemiz gerek.

İşlemcim: AMD FX(tm)-6100 Six-Core Processor (6 CPUs), 3.3GHz

Güç kaynağım;
14348838_1598828260412917_1119290954_n.jpg

PSU yeterli değil. İşlemci belki iş görür ama FX serisi zaten pek performanslı değil, sizinki bir de 6100 modeli. Darboğaz biraz olabilir, overclock ile önüne bir miktar geçilebilir. İnternette bu iki ürünle yapılmış testleri izlemek gerek.

PSU yeterli değil. İşlemci belki iş görür ama FX serisi zaten pek performanslı değil, sizinki bir de 6100 modeli. Darboğaz biraz olabilir, overclock ile önüne bir miktar geçilebilir. İnternette bu iki ürünle yapılmış testleri izlemek gerek.

Hımm peki PSU yeterli olmadı mı ne oluyor, ne sıkıntısı cıkıyor ki? Bu iki ürünle yapılmış bir test bulamadım ben.

Benim bu sistemime önerebileceğiniz 256 Bit 4 GB ekran kartı var mıdır acaba? :)

Ekran kartı tam performans çalışmayabilir, sistem stabil çalışmayabilir, görüntülerde bozukluk olabilir, sistem arıza yapabilir, hiç açılmayabilir... Kısacası riske girmeye gerek olmayacak bir şey. Ama 300W güç kaynağının bu ekran kartına kesinlikle yetmeyeceğinden emin olabilirsiniz. "Yarım performansla da olsa kullanırım" demeyin.

Dediğinizi anladım teşekkür ederim. Peki FSP Hyper 700 serisi 700 Watt güç kaynağı ve Sapphire R9 380X 4 GB 256 Bit ekran kartı alsam sorunsuz bir şekilde çalışır mı? Teknik olarak uyumlu mu? Bu arada kasam ufak değil, büyük ekran kartı sığar kasaya. Gerekirse işlemciyi de değiştireceğim ama benim şu anki işlemcime zaten overclock yapıldı. MSI R9 380'den vazgeçtim bu arada, nedeni de Sapphire R9 380X'in fiyatinin daha uygun olmasi. İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı