ASRock N68C-S UCC BIOS güncellemek gerekli mi?

DodemonX

Hectopat
Anakart: N68C-S UCC

Şimdiki BIOS sürümü P1.10 bazı işlemcilerde P1.30 sürümü istiyor yani kullanmakta olduğum işlemci şu an sürüm istemiyor. Yine de BIOS'u güncellemekte fayda var mı ve zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemekte yarar var. Hem işlemci desteği hemde kararlılık açısından. Sizin anakartın farklı bir versiyonu olan Asrock N68 VS3 FX anakartı 5 sene kadar kulladım. Belki biliyorsunuzdur eski AMD işlemcilerde çekirdek açma mevzusu vardı. Çekirdek açma denemesi yaptım başarısız oldu ancak bu işlem, BIOS güncel değilken sistem cevap vermiyordu bu işlemi yaptığımda ancak BIOS güncelledikten sonra sistem açılmaya başladı.

Güncellemekte yarar var. Hem işlemci desteği hemde kararlılık açısından. Sizin anakartın farklı bir versiyonu olan Asrock N68 VS3 FX anakartı 5 sene kadar kulladım. Belki biliyorsunuzdur eski AMD işlemcilerde çekirdek açma mevzusu vardı. Çekirdek açma denemesi yaptım başarısız oldu ancak bu işlem, BIOS güncel değilken sistem cevap vermiyordu bu işlemi yaptığımda ancak BIOS güncelledikten sonra sistem açılmaya başladı.
Peki bu güncelleme nasıl yapılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı