Diğer ASRock Z690 Secure Boot açık olmasına rağmen kapalı gözüküyor

kralotobur

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni PC aldim. Kasa Cyberpower'den. Bana Windows 11 ile gonderdiler, Valorant indirdigimde 9003 Vanguard hatasi ile karsilastim. Anakart BIOS'una girip Boot'tan Secure Boot'u açtım ama gelip System information'dan baktigimda kapali gozukuyor. Bir onceki bilgisayarda Windows 10 yuklemistim, eskiydi zaten ama bunda 11'de kalmak istiyorum. Anakart ASRock Z690-c/d5, ekran karti 4070 Ti, ıslemci i9-13900KF. Bu sistemle Valorant oynanır mı onun tartismasina girmessek guzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir sistemim var Z690 ASUS RTX 4090 13900KF DDR5 ve Windows 11 kullanıyorum dediğin hatayı Secure Boot'la çözdüm. Secure Boot'u açtıktan sonra Secure Boot'un aşağısında.
Choose key managementda.
Restore factory keys kısmına "yes" reset without saving kısmına "no" demen gerekiyor.

Sağ olasin yerim canini <3 bir deneyeyim.
Benzer bir sistemim var Z690 ASUS RTX 4090 13900KF DDR5 ve Windows 11 kullanıyorum dediğin hatayı Secure Boot'la çözdüm. Secure Boot'u açtıktan sonra Secure Boot'un aşağısında.
Choose key managementda.
Restore factory keys kısmına "yes" reset without saving kısmına "no" demen gerekiyor.

Choose key managementda.

Hocam bir baktimda size, ne tur videolar editliyorsunuz? YouTube icin mi yapiyorsunuz bu isi bir sirket icin mi? Verebilecekseniz isim verebilir misiniz? Bir de raminizin kac MHz oldugunu soyle misiniz? Sizin ekran kartina gore Z790 anakart daha iyi giderdi, DDR5 6000MHz degilse DDR6 kullanmanizi onerirdim onceden olsaydim. Z690 ozelliklerini karsiliyor islemcinin ama daha fazlasi yok.

8B7679BA-311D-4A8D-9795-AE665C138B24.jpeg

Son düzenleme:
Ram Ddr5 cl32 6400mhz, ddr6 ram daha çıkmadı diye biliyorum. Onu söylemem yasak :D
Hmm bu ana kartın biosu farklıymış demek. Key managementa tıklayınca ne çıkıyor?
Clear secureboot keys heralde bendeki restore factory keysle aynı şey ona yes diyebiliyomusun

Geri
Yukarı