ASRock Z77 OC Formula 3 farklı RAM aynı anda kullanma

Ucandepik

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Teknoloji Merkezinde Takım Lideri
Arkadaşlar z77 asrock formula anakartım var. Şu an 2x4 gb şeklinde kullanıyorum. RAM'lerimi yükseltmek istiyorum fakat maddi durumlardan doalyı 4 GB RAM siparişi verdim. Yani 3x4gb şeklinde kullanmak istiyorum. Aynı frekans ve CL değerinde. Bir sıkıntı yaşar mıyım ? Ayrıca 2 ram dual 1'i single olarak mı çalışır yoksa hepsi single channel mı çalışır. Bir sorun yaşarsam iade edeceğim.

Hepsi Single Channel çalışır seriyi bozduğunuzda. Öte yandan 8 GB fazlası ile yeterli. İhtiyaçtan mı alıyorsunuz 4 GB RAM'i yoksa 8 GB üstünde belleğe ihtiyaç duyan bir uyguılama mı çalıştırıyorsunuz ?

Kesin sorunsuz çalışacağını kimse garanti edemez ama takın, sorunsuz çalışıyorsa kullanırsınız. İlla uyumsuz olacak diye bir kaide de yok.

Dying light oyununda full ayarlarda yetersiz bellek hatası alıyorum. Alttan web sayfalarıda açık tabi ucu ucuna yetiyor nerdeyse. Araştırmalarıma göre bazıları 2'si dual 1'i single çalışır diyor flex desteği olan anakartlarda. Bakalım deneyip göreceğim olmazsa iade edeceğim artık.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı