Assassin's Creed 2 karakter koşmuyor

Oguzhan37377

Centipat
Daha fazla  
AC 2'ye yeni başladım PC'den oynuyorum ama koşamıyorum, atlayamıyorum bazı yazılara baktım sağ Click space falan demişler ama hiçbiri çalışmıyor ne yapabilirim?

AC 2'ye yeni başladım PC'den oynuyorum ama koşamıyorum, atlayamıyorum bazı yazılara baktım sağ Click space falan demişler ama hiçbiri çalışmıyor ne yapabilirim?

Shift'e basılı tut yürü dümdüz.

O da olmazsa space basılı tutup yürü bir süre karakter tırmanılacak bir alan görürse tırmanır.

LShifte bir kere bas ve bırak. Bazı oyunlarda basılı tutunca koşup, elini tuştan çekince yürümeye devam ediyor. Bunda öyle bir durum yok bir basma ile koşuyor tekrar bastığında yürüyor.

V-Sync açık değilse açın. Eski oyunların çoğunda fizik, karakter hareketleri vb. FPS'e göre yapılıyor. İlk oyunda mesela V-Sync kaparsanız, uzak bir yere zıplarken karakter havada ktilenip yere ceset gibi düşüyor.

Hz oranını da 60 veya 30 çekmeniz gerekebilir. Çoğu oyun 60 FPS çalışır ama çok eski oyunlarda 30 FPS kiliti olabiliyor.

Ayrıca kontrolcü ile oynuyorsanız Eaglepatch uygulamanızı öneririm. Oyunun kontrolcü desteği çok iyi değil. Bu patch onu iyileştiriyor.

Ek olarak bu oyun kontrolcüye göre tasarlandığından, aynı anda bazı işlevleri yapmak için tuşlara basman gerekiyor. Eğer antighosting içermeyen bir klavye varsa veya temassızlık sorunu varsa sorun çıkarabilir. Fason üretim ucuz klavyelerin genelinde bu tarz sorunlar oluyor.

Bilgisayar versiyonunda öyle aşırı bir sorun yok. Klavye ve fare ile 2-3 kere bitirmişimdir.

İlk AC'lerin bu galiba Syndicate kadar sürüyor. Garip bir işlemci tüketim sorunu var. Bunu çözen angarya yöntemler var ama doğru yapsanız bile düzgün çalışmıyor.

Tuş atamaları kısmından koşma ve zıplama tuşları hangi tuşa atanmış?
Atamalar böyle

asc2.jpg

LShifte bir kere bas ve bırak. Bazı oyunlarda basılı tutunca koşup, elini tuştan çekince yürümeye devam ediyor. Bunda öyle bir durum yok bir basma ile koşuyor tekrar bastığında yürüyor.
Olmadı

yüksek profil koşmak manasında kullanılmış türkçe yaması biraz sorunlu. Yani yüksek profili koşma tuşu olarak "shift" gibi tuşa atayabilirsiniz.

Bu arada zıplama tuşunun hangi tuşa atandığını göremedim. Oyunu ingilizceye alıp tekrar ss atabilirmisiniz?

Silah tutan eli sol tık. Boştaki el yazan yeri de sağ tık yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı