Assassin's Creed Odyssey ve Origins'de hangi paket alınmalı?

Berkay4154

Kilopat
Merhaba, arkadaşlar bu iki oyun için genellikle Odyssey için Origin'e benzer ve daha iyi o yüzden Origin almak yerine Odyssey alınmalı tarzı yorumlar okudum ve telkinler aldım fakat ben oyunun geçtiği tarihler yakın ama coğrafya farklılığı olduğundan ötürü benzerlik olduğunu ve Odyssey'nin daha öne çıktığını düşünüyorum ancak yine de her iki oyunu oynayan ve hikayeye vakıf arkadaşların fikrini almak isterim. Bunun yanı sıra oyunun ve/veya oyunların Standart sürümü yerine diğer paketleri alınmalı mı? Yan görevler veya paketlerde başka buna değecek bir şey var mı? Mesela Gold ve Ultimate paketinde (sanırım Odyssey'di) AC 3 Remastered'ı da veriyormuş yanı sıra DLC'de Atlantis mevcutmuş ama ne kadar başarılı bilmiyorum tabii.

Merhaba, arkadaşlar bu iki oyun için genellikle Odyssey için Origin'e benzer ve daha iyi o yüzden Origin almak yerine Odyssey alınmalı tarzı yorumlar okudum ve telkinler aldım fakat ben oyunun geçtiği tarihler yakın ama coğrafya farklılığı olduğundan ötürü benzerlik olduğunu ve Odyssey'nin daha öne çıktığını düşünüyorum ancak yine de her iki oyunu oynayan ve hikayeye vakıf arkadaşların fikrini almak isterim. Bunun yanı sıra oyunun ve/veya oyunların standart sürümü yerine diğer paketleri alınmalı mı? Yan görevler veya paketlerde başka buna değecek bir şey var mı? Mesela Gold ve Ultimate paketinde (sanırım Odyssey'di) AC 3 Remastered'ı da veriyormuş yanı sıra DLC'de atlantis mevcutmuş ama ne kadar başarılı bilmiyorum tabii.

Ben Odyssey'i tavsiye ederim ikisini de bitirdim. Origins'te çok güzel fakat bir elimizde kalkan var ve kalkanı hiç kullanmıyorsun. Kalkanın dezavantajı ise kombatı çok yavaşlatıyor. Odyssey'in kombatı daha iyi. Ama Origins oynarken de hiç sıkılmadım çok keyifliydi imkanın varsa ikisini de al. Origins alırsan Gold paketi al DLC'leri çok güzel çünkü. Odyssey alırsanda Gold al derim fate of atlantis DLC'si gayet iyi. Season Pass'leri tek başına bayağı pahalıya denk geliyor. Tavsiye olarak ister kabul et ister etme ama birine parayı verdikten sonra diğerini korsandan oynamanı tavsiye ederim. Paran olunca alırsın diğerini de.

Ben Odyssey'i tavsiye ederim ikisini de bitirdim. Origins'te çok güzel fakat bir elimizde kalkan var ve kalkanı hiç kullanmıyorsun. Kalkanın dezavantajı ise kombatı çok yavaşlatıyor. Odyssey'in kombatı daha iyi. Ama Origins oynarken de hiç sıkılmadım çok keyifliydi imkanın varsa ikisini de al. Origins alırsan Gold paketi al DLC'leri çok güzel çünkü. Odyssey alırsanda Gold al derim fate of atlantis DLC'si gayet iyi. Season Pass'leri tek başına bayağı pahalıya denk geliyor. Tavsiye olarak ister kabul et ister etme ama birine parayı verdikten sonra diğerini korsandan oynamanı tavsiye ederim. Paran olunca alırsın diğerini de.
Esasen merakım Antik Yunan'daki (Odyssey) dönemi nasıl işlediği o yüzden DLC'sini de merak ediyorum ama Helenistik dönemi de merak etmiyor değilim lakin malum fiyatları absürt üzerine mekanikte (oynamada) sorun yaşayacaksam hiç almayım.
Odyssey'in Season Pass paketini al, yanında AC3 Remastered veriyor. Ek paketleri güzel, ama olmasa da olur.
Sezon geçişi paketi sanırım ayrı olarak yok sadece GOTY'de ve Ultimate'de var onların da gördüğüm kadarıyla tek farkı zırh paketi. (Yanlışsam lütfen düzeltin paketler genelde karıştırdığım bir konu.)

@Berkay4154 ayrı olarak satılıyor Season Pass.

Odyssey'i hikaye olarak daha başarılı buldum Origins'ten. Origins'in hikayesi de güzel fakat işleyiş olarak beğenmedim pek. Origins DLC'lerini yaklaşık 10 saatte bitirdim. Odyssey DLC'leri ise 20 saatten fazla sürdü. İki oyunda da DLC'lerin ilki ana hikayeye benzerken ikinci DLC'ler daha gizemli bir hikayeye sahip. Bunları özetleyecek olursam Origins'te ilk DLC'de insanlara yardım ettiğimiz bir tema işlenmiş. İkinci DLC'de ise ayaklanan firavunlar ile ilgileniyoruz. Odyssey'de ilk DLC'de bir tarikat ile mücadele ediyoruz. İkinci DLC ise Atlantis'i konu alıyor.

Benim size önerim Odyssey olacaktır. Özellikle Atlantis DLC'si muhteşemdi...

@Berkay4154 ayrı olarak satılıyor Season Pass.
Peki anlamak için soruyorum bu Season Pass (bunda çünkü Atlantis'te varmış) ile GOTY ve Ultimate'de olmayan bölüm veya spesifik bir şey var mı? (Zırhlar dışında) Gerçi ben oyunu almadığım için mantıksız olur herhalde.

Son düzenleme:
Sadece Deluxe pakette verilen kozmetik eşyalar yok.
Tek sorun Season Pass'in Odyssey ile satılan paket hali yok yani ayrı paket olarak satılıyor ki o da olması gerekenden pahalıya getiriyor.
(tabi yanlış bilmiyorsam. :) )
1625758768779.png

Geri
Yukarı