Assassin's Creed Origins'de gamepad çalışmıyor

Babboable

Kilopat
Daha fazla  
Oyunu Epic'ten satın alıp Ubisoft Connect (eski adıyla Uplay) üzerinden indirdim. Rampage marka kontrolcüm var. Kontrolcüyü kabloyla bağlandığım zaman aracı programlara gerek olmadan PlayStation kolu olarak algılıyor ve sorunsuz oynanıyor. Ama Bluetooth üzerinden bağladığımda sorun çıkarıyor. Örneğin analog çubukların ikisini aynı anda kullandırtmıyor ve sadece kontrolcüdeki tuşlara bastığım zaman kolu algılıyor onun dışında sanki klavyeyle oynuyormuşum gibi klavye kısayollarını gösteriyor.
X360 programının hem 32 hem de 64 Bit sürümlerini oyunun kurulu olduğu dizine attım ve gerekli ayarları yaptım bir şey değişmedi.
Sorunun çözümüyle ilgili bilgisi olan ya da başka aracı program önerecek olan var mı acaba?

Merak eden varsa kontrolcü linki: Snopy Rampage SG-RPS4 PLUS Siyah Bluetooth Çift Titreşimli PS4-Gamepad Joypad - Rampage

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanımı nasıl oluyor hocam zip'ten çıkanları oyunun kurulu olduğu dizine mi atmam gerek yine?
Hayır, herhangi bir yere atabilirsin. Ama oyunun kurulu olduğu klasöre XInput Plus adında bir klasör oluşturup oraya atsan daha iyi olur. XInputPlus.exe dosyasını aç ve Target Program kısmına oyunun kurulu olduğu yeri yaz. Ben olacağını pek sanmıyorum ama denemeye değer.

"1 issues" bölümünü yaptın mı?
Daha önce bu programı kullandığımda hiç yapmadım öyle bir şey. Neresi olduğunu tarif edebilir misiniz?
1626453900499.png

Daha önce bu programı kullandığımda hiç yapmadım öyle bir şey. Neresi olduğunu tarif edebilir misiniz?
Eki Görüntüle 1109663

Sendeki programdaki sıkıntı burada zaten normalde about yazısının yanında 1 issues diye ayrı bir bölüm olur, oradan fake bir Xbox kumandası kurmanı ister kurunca da rahat rahat oynarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı