Assassin's Creed serisi hangi sırayla oynanmalı?

Kullanıcı1355

Hectopat
Serinin tüm oyunlarını oynamak istiyorum. Yani tüm hikaye ve lore'u deneyimlemek istiyorum.
  • Oyunların hikayeleri bağlantılı mı?
  • Hangi sırayla oynamalıyım? (Hangi oyundan başlamalı ve devam etmeliyim?)
  • Seride oynanması gereksiz olan oyun/oyunlar var mı? Varsa hangileri?

AC1'i oynamasanızda olur, AC2'de zaten özet şeklinde görüyoruz.

Ezio'nun hikayesi;
  • AC2
  • AC Brotherhood
  • AC Revelations
Altaki liste çıkış sırasına göre değil, olayların ilerleyiş sırasına göre sıraladım böyle oynarsan daha iyi olur.
  • AC Rogue
  • AC Unity
  • AC 3
Black Flag kalıyor onu da Rogue'den önce ya da AC3'ten sonra oynarsın, bir bağlantı olduğunu hatırlamıyorum. (çok önceden oynamıştım bağlantısı varsa düzeltirsiniz)

Çıkış sırasına göre oynarım diyorsan, bu şekilde;
  • AC3
  • Black Flag
  • Rogue
  • Unity

AC Syndicate yukarıdakilerle bağlantılı değil istediğin zaman oynarsın.
AC Liberation'ı oynamasanda olur.

Son 3 oyunuda kafana göre oynayabilirsin, ama tavsiyem önce Origins'i oynaman daha sonrasında oynamakta zorluk çekebilirsin.

AC Odyssey'in legacy of the first Blade DLC'si ile AC Origins arasında bir gönderme var.
AC Vallhala'da, AC Odyssey'deki karakterimiz Kassandra'yı görüyoruz.

Son düzenleme:
AC1'i oynamasanızda olur, AC2'de zaten özet şeklinde görüyoruz.

Ezio'nun hikayesi;
  • AC2
  • AC Brotherhood
  • AC Revelations
Altaki liste çıkış sırasına göre değil, olayların ilerleyiş sırasına göre sıraladım böyle oynarsan daha iyi olur.
  • AC Rogue
  • AC Unity
  • AC 3
Black Flag kalıyor onu da Rogue'den önce ya da AC3'ten sonra oynarsın, bir bağlantı olduğunu hatırlamıyorum. (çok önceden oynamıştım bağlantısı varsa düzeltirsiniz)

Çıkış sırasına göre oynarım diyorsan, bu şekilde;
  • AC3
  • Black Flag
  • Rogue
  • Unity

AC Syndicate yukarıdakilerle bağlantılı değil istediğin zaman oynarsın.
AC Liberation'ı oynamasanda olur.

Son 3 oyunuda kafana göre oynayabilirsin, ama tavsiyem önce Origins'i oynaman daha sonrasında oynamakta zorluk çekebilirsin.

AC Odyssey'in legacy of the first Blade DLC'si ile AC Origins arasında bir gönderme var.
AC Vallhala'da, AC Odyssey'deki karakterimiz Kassandra'yı görüyoruz.
Çok teşekkür ederim. Tam olarak böyle bir yanıta ihtiyacım vardı. Ayrıyeten fikir belirtmek isteyen varsa hala yanıt verebilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyunlar,büyük hikaye bağlamında birbirine bağlı evet ama oynamazsanız da olur eski oyunları,youtubedan izlersiniz. Ama eski oyunlara göndermeler oluyor genelde. Ufak detaylar olsa da zevk veren detaylar.

Yeni konular

Geri
Yukarı