Assassin's's Creed serisi hangi sırayla oynanmalı?

AC1, AC2, Brotherhood, revolations ve AC3 bu oyunları sırasıyla oyna doğrudan bağlantılılar sonrası için pek bir bağlantı yok sadece küçük olaylarla birbirine bağlanmışlar. Neden kronolojik sıraya göre oynama diyorum? Çünkü bu seri öyle bir seri değil son çıkan 3 oyunda sözde Assassin's köklerine inen oyunlar ama doğru düzgün anlatamamışlar bile eğer hikayeyi daha iyi öğrenmek istiyorsan çıkış sırasına göre oyna yoksa Origins, Odyssey ve Valhalla'da öğreneceğin şeylerin hikayede çok da bir önemi yok. İlk hıdden Blade, ilk Assassin's topluluğu bunları falan gösteriyor son 3 oyun. Asıl tapınakçı Assassin's çatışmaları diğer oyunlarda.

AC1, AC2, Brotherhood, revolations ve AC3 bu oyunları sırasıyla oyna doğrudan bağlantılılar sonrası için pek bir bağlantı yok sadece küçük olaylarla birbirine bağlanmışlar. Neden kronolojik sıraya göre oynama diyorum? Çünkü bu seri öyle bir seri değil son çıkan 3 oyunda sözde Assassin's köklerine inen oyunlar ama doğru düzgün anlatamamışlar bile eğer hikayeyi daha iyi öğrenmek istiyorsan çıkış sırasına göre oyna yoksa Origins, Odyssey ve Valhalla'da öğreneceğin şeylerin hikayede çok da bir önemi yok. İlk hıdden Blade, ilk Assassin's topluluğu bunları falan gösteriyor son 3 oyun. Asıl tapınakçı Assassin's çatışmaları diğer oyunlarda.
Hocam peki rastgele oynasam.

Dediğim gibi.

Bunları sırayla oyna. Diğerlerini nasıl oynadığın fark etmez ama çıkış sırasına göre oynayabilirsin birbirlerine küçük olaylarla bağlanmışlar sadece.

Teşekkürler hocam en zevklisi hangisi.

Assassin's Creed liberation unhikayesinin devamı Assassin's Creed IV ün DLC olan Assassin's Creed avelina diye bir oyunda var o genellikle çıkmaz ama söylemiş olayım.

En zevklisi Black Flag tabii gemi sürmeyi sevmiyorsan orası ayrı.

Ben oyunu bitirdim ama gemii yükseltmeler olmasa daha iyiydi bence ya da yükseltmek daha kolay olsaydı çünkü bazı görevlerde jackdaw gemimizi güçlendirmezsek geçmesi çok zor oluyor.

En zevklisi Black Flag tabii gemi sürmeyi sevmiyorsan orası ayrı.

Assassin's Creed 3'de sarabilir serinin güzel oyunlarından hikayesi mükemmel Ezio üçlemesi ayrı tabii.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı