Astigmat gözlük camı önerileri

Daha fazla  
Herkese merhaba. Sadece sol gözümde olmak üzere 0,25 numara astigmatım. İşimi bilgisayar başında geçiriyorum (8 saat civarında) ve bazen gözlerim çok yoruluyor & kuruyor ve buna bağlı olarak başım ağrıyor. Kaliteli cam arıyorum. Sadece gözlük camı olarak piyasada kalite bakımından çok çeşitlilik var mı? 1.000 TL'ye kadar sadece cam için bütçem var. Önerileriniz nedir? Marka olarak vs. hem görüşümü netleştirecek hem de bilgisayar başındayken tükenmeme engel olacak bir cam arıyorum.

Gidersiniz bir gözlükçüye reçeteyi verip alırsınız bir tane.
Çok dert ediyorsanız mavi filtreli Essilor vb. marka organik cam alırsınız.

O astigmatın gözü o kadar etkileyeceğini sanmıyorum. Bilgisayardan mavi filtre açar, uzun süre aralıksız bilgisayar başında durmayıp Hyonat tarzı bir şey kullanırdım ben olsam.

Göz numaranız çok düşük. Gözlük almak yerine bilgisayarda okuma modu gibi şeyler kullanabilirsiniz. Eğer gözlük şart diyorsanız mavi ışık korumalı cam işinizi görecektir. Ben Atasun optikten almıştım. Orada camların paketleri oluyor silver vs. gibi.

Gidersiniz bir gözlükçüye reçeteyi verip alırsınız bir tane.
Çok dert ediyorsanız mavi filtreli Essilor vb. marka organik cam alırsınız.

O astigmatın gözü o kadar etkileyeceğini sanmıyorum. Bilgisayardan mavi filtre açar, uzun süre aralıksız bilgisayar başında durmayıp Hyonat tarzı bir şey kullanırdım ben olsam.
Mavi filtreli Essilor vb. marka organik camlar daha kaliteli mi oluyor? Konu göz sağlığım olunca en iyisini almak istiyorum.

Mavi filtreyi ağrı için söyledim. Sizin için o astigmattan daha etkili olması muhtemel. Ben bilgisayarımı hep filtreli modda kullanıyorum. Yarım saatte bir dışarı çıkar 2 tur atarım. Bende de astigmat var ve doktorun verdiği gözlük bariz şekilde hatalı. Gözlük takmama rağmen astigmat açığım 0.25'ten fazla ve hiçbir ağrı çekmiyorum.

Essilor örnek markaydi. Markalara o kadar hakim değilim. Ama herhangi bir gozlukcuden veya kurumsal gözüküp en ucuzu kakalayan (şimdi sövdüğüm için adını verince suçlu olurum) turuncu yerden daha iyidir. Ondan da iyileri vardır herhalde. Ama o astigmat için Essilor bile fazla.

En iyisini al da senin yaptığın sakatlanan voleybolcuya bant takılması, sprey sıkılması vb. şeyler. Normal insan aynı şikayete gitse doktor 2 gün dinlen, çok yüklenme deyip geçecek.

Mavi filtreyi ağrı için söyledim. Sizin için o astigmattan daha etkili olması muhtemel. Ben bilgisayarımı hep filtreli modda kullanıyorum. Yarım saatte bir dışarı çıkar 2 tur atarım. Bende de astigmat var ve doktorun verdiği gözlük bariz şekilde hatalı. Gözlük takmama rağmen astigmat açığım 0.25'ten fazla ve hiçbir ağrı çekmiyorum.

Essilor örnek markaydi. Markalara o kadar hakim değilim. Ama herhangi bir gozlukcuden veya kurumsal gözüküp en ucuzu kakalayan (şimdi sövdüğüm için adını verince suçlu olurum) turuncu yerden daha iyidir. Ondan da iyileri vardır herhalde. Ama o astigmat için Essilor bile fazla.

En iyisini al da senin yaptığın sakatlanan voleybolcuya bant takılması, sprey sıkılması vb. şeyler. Normal insan aynı şikayete gitse doktor 2 gün dinlen, çok yüklenme deyip geçecek.
İlk gözlük aldığımda, sizde olduğu gibi, doktorun bana yanlış gözlük camı verdiğini fark etmiştim. Gözlüğü takınca görüşü kötü olan gözümün görüşü netleşirken diğer gözümün görüş kalitesi düşüyordu bariz şekilde. Anlıyorum sizi. Ben bir gözlükçülere fiyat araştırmasına çıkayım. Herhangi bir gözlükçüye. Göz muayene raporum elimde zaten. Mavi filtreli almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı