Astsubaylık için polis okulu gerekli mi?

Yani astsubaylık için pomö gerekmiyor değil mi onlar benden üstün olmuyorlar doğru mu?
Ben şimdi 2 yıllık bir üniversite okudum sonra astsubaylığa başvurup mülakatı geçince 4 yıl daha mı okuyacağım?

Yani astsubaylık için pomö gerekmiyor değil mi onlar benden üstün olmuyorlar doğru mu?
Ben şimdi 2 yıllık bir üniversite okudum sonra astsubaylığa başvurup mülakatı geçince 4 yıl daha mı okuyacağım?
Başkomiser dahi astsubaydan üstün değil, aynı şekilde bir yüzbaşıda bir polis memurundan çünkü ikisi farklı şeyler asker polise, polis askere emir veremez, aralarında üstünlük olamaz.

MSÜ sınavına girip astsubaylığı kazanırsan 2 yıl okursun ardından mesleğe girersen ayrıca okurkende para alırsın, elektrik okuduğun için meslekçide gidebilirsin, subaylığı kazanırsan 4 yıl okursun.

2 yıllık üniversite bitirip girdikten sonra 6 aylık eğitim alıyorsun sanırım ondan tam emin değilim ama alımları sürekli açık değil onların.

2 yıllık üniversite bitirip askerde astsubay olmayı seçersen ve komutanın onay verir kalmak istersen astsubay olarak devam edebilirsin. Fakat her 2 yıllık okuyan astsubay olarak gidemiyor ihtiyaca göre sanırım.

Astsubaylık ile polis okulunun ne alakası var çözemedim. Eğer astsubay olmak istiyorsan astsubay meslek yüksek okuluna gidebilirsin. Gitmesen de dışarıdan ve içeriden alımlar var. Polis olmak istiyorsan polis meslek yüksek okuluna gidebilirsin. Bunun dışında POMEM yoluyla yine de polis olmak mümkün.

Geri
Yukarı