ASUS 24" VG248QG alınır mı?

Bütçe
2000

Yellowzs

Decapat
Attığınız model kronik sorunlu. Ghost screen, ölü piksel gibi sorunlara sahip. Şans işi tamamıyla.

Yaklaşık olarak iki ay oldu kullanıyorum memnunum. Renk ayarları konusunda problem yaşamadım modlar arasında geçiş yaptığınızda yeterli doygunluk sağlıyor. İlk aldığım monitör problemli idi. Ekranın ortasında şuan yazdığım formatta x büyüklüğünde beyaz ışık vardı. İps panellerde ghosting sorunları olduğu yazıyor ancak bu monitörde böyle bir durumla karşılaşmadım.
Yoğun olarak fps oyunları, CS:GO oynuyorum. Ekran hakkını veriyor. Diğer oyunları deneme fırsatım olmadı. Fiyat olarak bir ay öncesine göre 200/250 lira daha ucuz. Mağazadan alırken test sırasında sizde detaylı şekilde pixel kontrolü yapmayı unutmayın.

İlave olarak yukarıda paylaşılan monitörü de düşünebilirsiniz. Bunu almadan önce ikisi arasında kalmıştım değerlendirin sizde. Umarım doğru bir tercih olur.

Monitör TN panelin getirilerini sunuyor, akıcı görüntüleri ghosting ve bulanıklık olmadan verebiliyor. 1 yıldır kullanıyorum, 1 yıl sonunda güzelinden bir ölü piksel oluşturdu, onun dışında hep memnundum.

Dün işim olduğu için bakamamıştım monitörü aldım çok memnunum ölü piksel testi de yaptırdım sıkıntısız akıcı bir şekilde oynuyorum.

Güzel günlerde keyifle kullanın, hayırlı olsun.

Güzel günlerde keyifle kullanın, hayırlı olsun.
Teşekkür ederim.

Hocam bunu görmüştüm arkadaşımda da var çok fazla ghosting yaşıyor.

Merhabalar hocam monitörü aldıktan yaklaşık 10 gün sonra monitörü açınca aşırı derecede ghosting olduğunu gördüm. Daha yeni aldığımdam değişime götürmeyi düşünüyorum sizce iade mi etmeliyim yoksa değişim mi beklemeliyim. Ghosting şu derecede.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-19_124629.png
    102,8 KB · Görüntüleme: 181
  • ewqe.PNG
    695 KB · Görüntüleme: 180
Son düzenleme:
Attığınız model kronik sorunlu. Ghost screen, ölü piksel gibi sorunlara sahip. Şans işi tamamıyla.
Kaynağınız var mıdır hocam? İlk defa duyuyorum bunu. TN panel bu monitör karıştırmış olma ihtimaliniz var mıdır acaba? Sosyalde sürekli ezbere mesaj atılıyor. Kişisel konuşmuyorum ama kaynağınızı merak ediyorum. ASUS 24" VG248QG 0,5 Ms Full HD 165Hz FreeSync / G-SYNC HDMI DP Gaming Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Ölü piksel kısmını aldıktan 1 yıl sonra bir pikselin ölmesiyle yaşadım, ancak kendi kendine ne hikmetse canlandı, tabii o arada aldığım yerle ve ASUS servisiyle anlaşamayıp THH başvurusunda bulunmuştum bile.
Ghosting veya ghost screen yok, renkler çok iyi değil, çok kötü olduğunu da söyleyemem açıkçası, eğer renk konusunda beklentiniz yoksa ve hedef sadece akıcılıksa harika bir deneyim sunuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…