Asus 550jk Dizüstü İçinden ''Tak Tak'' Sesi gelmesi

Onurkopuz

Hectopat
Daha fazla  
Asus 550jk serisi bir laptopum var. Bir kaç hafta önce bir kaza sonucu yere düştü bilgisayarı açmayı denediğimde windows onarılıyor vs. şeyler dedi. Bi türlü olmadı ben de kökten format atıp düzeldi. Sonra bir şey dikkatimi çekti bilgisayara bir şey yüklerken bilgisayarın içinden TAK TAK gibi sesler gelmeye başladı ve o ses gelirken aşırı derecede donma oluyordu. Sonra LoL ve overwatchı yükledim baya zor oldu o ses ile yüklenmesi tabi ama oyunlara girince hiç bir sorun yoktu FPS felan güzeldi. Tek sorun oyunlar geç yüklenmesi ve bilgisayardan arada tak tak ses gelmeye başladığında PC'nin kafayı yemesi. Gittikçe durum daha da kötüleşiyor. İnternette biraz araştırdım HDD Kafa atması gibi bi olay varmış. Ama tam anlamadım. Yardım ederseniz sevinirim.

Not:Tak tak ses gelmesi yükleme olurken oluyor ve görev yöneticisinde DİSK bölümü %100 oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı