Çözüldü ASUS 553VD-DM160 laptopta RAM yükselttikten sonra rastgele çökmeler oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yunus.ec

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 8 GB mevcut RAM'e 8 GB daha eklemeye karar verdim ve CL, DDR4, MHz, voltaj değerlerini kontrol ettim ve laptopa uygun;
Hynix HMA81GS6AFR8N-UH 8 GB DDR4 2400 MHz CL17 Bellek Ram Fiyatları ve Özellikleri buradan RAM aldım orijinal ile aynı.
2 RAM'ı aynı anda takınca Discord vs. uygulama açtığımda Windows farklı farklı crashler veriyor.
Yeni RAM'ı tek başına taktığımda Windows hazırlanıyorda kalıyor, yardımcı olabilir misiniz?
RAM de önerebilirsiniz. BIOS pilini vs. takıp çıkarttım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aldığınız RAM'de sıkıntı gözüküyor. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. SK Hynix RAM'ler genelde cihazdan çıkma oluyor.
Aldığınız RAM'de sıkıntı gözüküyor. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. SK Hynix RAM'ler genelde cihazdan çıkma oluyor.

Çözüm
Cihazımın özelliklerini paylaşmayı unutttum. Teşekkür ederim, yarın mutlaka deneyeceğim umarım olur :)
1.JPG
3.JPG
2.JPG

Silgi ile sorun çözülmedi iade ettim. Eğer iade onaylanırsa bendeki RAM'in değerleri ile uyumlu farklı bir yerden yeni RAM alacağım. 1 hafta sürebilir konu açık kalsa sorun olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı