ASUS 5700XT DisplayPort gidip geliyor

Sensenin2

Kilopat
Daha fazla  
15 gün oldu alalı. Oyundayken DisplayPort gidip geliyor. Bazen ekran siyahlaşıyor. PC kapamadan düzelmiyor. Belki sürümdendir dedim bekledim ama düzelmedi. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• bf45f213-a7d2-4602-9339-f5d6e7d4ea99.jpg
    bf45f213-a7d2-4602-9339-f5d6e7d4ea99.jpg
    176,7 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
15. günde mi geldi aklınıza bu konuyu açmak? 13 gün beklersiniz hadi 13. gün iade etmediniz 14. gün edersiniz. Bugünden sonra servis ile uğraşmak durumunda kalacaksınız ya da stabil sürücülerin çıkmasını bekleyeceksiniz.

Çözüm için bir iki bir şey paylaşayım bari,

Reddit RX 5700XT Olası Çözümler

Yarım da olsa en önemli detaylardan bahsedeyim;

• Freesync kapatın (Büyük ihtimalle sizin için çözüm bu.)
  • Hiçbir CPU, GPU yazılımı yüklemeyin veya açık halde tutmayın.
  • Anakart ayarlarında eğer mevcut ise PCI-E 4.0 yerine PCI-E 3.0 Seçin
  • DDU kullanarak sürücüleri güvenli modda tamamen silin (2 kere uygulayın) ve en son sürücüleri yükleyin.
  • MSI Afterburner'ı kurmayın, kullanmayın veya arkada çalıştırmayın. Buna benzer çalışan bir ekran kartına müdahale edebilecek uygulama var ise kapatın.
  • AMD Anti-Lag'ı kapatın.
  • CCleaner ile kayıt defterini temizleyip bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Anakartınızın BIOS'unu güncelleyin.

Aynı sorunu yaşadığım için söylüyorum. Attığım kabloyu aldıktan sonra sorun düzeldi.

Hemen aldım, denicem hocam inş düzelir.
15. günde mi geldi aklınıza bu konuyu açmak? 13 gün beklersiniz hadi 13. gün iade etmediniz 14. gün edersiniz. Bugünden sonra servis ile uğraşmak durumunda kalacaksınız ya da stabil sürücülerin çıkmasını bekleyeceksiniz.

Çözüm için bir iki bir şey paylaşayım bari,

Reddit RX 5700XT Olası Çözümler

Yarım da olsa en önemli detaylardan bahsedeyim;

• Freesync kapatın (Büyük ihtimalle sizin için çözüm bu.)
  • Hiçbir CPU, GPU yazılımı yüklemeyin veya açık halde tutmayın.
  • Anakart ayarlarında eğer mevcut ise PCI-E 4.0 yerine PCI-E 3.0 Seçin
  • DDU kullanarak sürücüleri güvenli modda tamamen silin (2 kere uygulayın) ve en son sürücüleri yükleyin.
  • MSI Afterburner'ı kurmayın, kullanmayın veya arkada çalıştırmayın. Buna benzer çalışan bir ekran kartına müdahale edebilecek uygulama var ise kapatın.
  • AMD Anti-Lag'ı kapatın.
  • CCleaner ile kayıt defterini temizleyip bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Anakartınızın BIOS'unu güncelleyin.
Performansından memnununum yazılımsal dedim belki düzelir dedim.

konuyu hortlatıyorum ama çözümü bulabildiniz mi?

Aynı sorunu yaşıyorum bir süredir.
Uzun süre düzgünce kullandım. 1 sene oldu. Hiç bir sıkıntı yok ama bu son güncellemeyle black screen alıyorum. Şimdi bugün yeni bir güncelleme gelmiş. Sıkınntıyı bun güncellemeyle çözdüklerini söylüyorlar
https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-4-2 black screen sorunu fixlemişler. Lütfen temiz bir kurulum yapın. Güncelleme yeni gelmiştir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı