ASUS A320M-K D.O.C.P. seçeneği yok

doguscancft

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ASUS A320M-K model anakartım var ve dün yeni aldığım 8 GB 3200MHz RAM'lerim elime ulaştı bugün, montajını yaptım ve RAM'lerin 2400MHz hızında çalıştığını gördüm. BIOS'u son sürüme güncelledim. BIOS içerisinden Advanced kısmına giriyorum fakat "AI Tweaker/ AI Overclock Tuner kısmında sadece Auto ve manuel seçenekleri var. İnternetten izlediğim videolarda o kısımda D.O.C.P. seçeneğini seçince RAM hızlarını ayarlamak için yeni bir sekme geliyor fakat dediğim gibi bende D.O.C.P. seçeneği yok. Bu seçeneği nasıl aktif hale getirebilirim? RAM'lerimi tam kapasite kullanmak istiyorum. Cevaplarınız için teşekkürler.

EZ Mode'a geçin, sayfanın sol tarafında çıkması lazım. Belki siz göremiyorsunuzdur. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

EZ Mode'a geçin, sayfanın sol tarafında çıkması lazım. Belki siz göremiyorsunuzdur. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyada baktım fakat bu sol taraftaki d.o.c.p kısmında sadece disabled yazıyor tıkladığımda profile gibi başka bir seçenek yok :(

Bu videoyada baktım fakat bu sol taraftaki d.o.c.p kısmında sadece disabled yazıyor tıkladığımda profile gibi başka bir seçenek yok :(
O zaman manuel olarak voltaj ve gecikme değerlerini ayarlamanız gerekiyor, internette çokça makale var bunun hakkında, başka bir konu da açabilirsiniz manuel RAM OC yardımı için.

Geri
Yukarı