ASUS A520M-A Gen 3 mü, Gen 4 mü?

34brk34

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Elimde A520M-A anakartlı bir bilgisayar vardı kullanmadığım. Buna M.2 portundan SSD takacağım fakat Gen 3 mü, Gen 4 mü almam gerekiyor bilemedim. Sanırım Gen 4 desteklemiyor. Eğer desteklemiyorsa boşuna Gen 4 için para vermek istemiyorum ekstradan. Ürün linki ve SSD ile ilgili açıklaması aşağıda. 32 GB'a kadar PCI 3.0 bağlantısından SSD'yi desteklediği yazıyor. Bu GEN 3 mü, GEN 4 mü anlamına geliyor? PCI 3.0 dediği için Gen 3 oluyor sanırım ama bir sormak istedim. Pek bilgim yok bu konularda. Yardımcı olursanız sevinirim.

PCI-e 3.0 M.2​

(up to 32 Gbps)​

Achieve Speed with onboard M.2​

M.2 slot supports up to 22110 and data-transfer speeds of up to 32 Gbps VIA X4 PCI Express 3.0 bandwidth. It‘s the perfect choice for an operating System or application Drive, providing Fast Access to data.

Gen 3 X4 hızında PCI-e 4.0 SSD hızı alamazsın.
Teşekkürler o zaman 3 olduğunu anlıyorum.

2 sorum mevcut.

1)SSD olarak Corsair mp510 1 tb veya mp600 tercih edeceğim. mp600 alsamda o zaman alabileceğim maksimum hız mp510 ile aynı olacak sanırım 4 desteklemediği için.

2)mp600 alsamda onu gen3 m2 portuna takıp hızı düşükte olsa kullanabiliyorum değil mi?

1. olarak M600 de yazma hızı bir miktar daha yüksek olacak ancak okuma hızı benzer olacak.

2.Evet kullanabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…