ASUS A68HM-K için işlemci önerisi

Toplam: 2568 TL
Bütçeye biraz daha koyarak 550 PSU tavsiye ederim ama şu anki ekran kartını rahatlıkla besler.
GTX 760 4 GB.
Hocam bütçem 2000 TL bana uygun bir işlemci anakart ve RAM söyler misiniz?
Güç kaynağı da olabilir belki az daha üstüne koyarım :)

Toplam: 2568 TL.
Bütçeye biraz daha koyarak 550 PSU tavsiye ederim ama şu anki ekran kartını rahatlıkla besler.
GTX 760 4 GB.

Hocam çok teşekkürler yalnız bu sorumu mazur görün bu işlemci 2666 MHz'ye kadar desteklemiyor mu?

Ve Ryzen 5 1600 6 çekirdek olmasına rağmen neden bu işlemciden daha az tercih ediliyor.

Hocam çok teşekkürler yalnız bu sorumu mazur görün bu işlemci 2666 MHz'ye kadar desteklemiyor mu?

Evet, destekliyor ama 2666 MHz RAM'lere baktığımızda 3000 MHz RAM'lerden pahalı.
3000 MHz RAM takarsanız sorun olmaz.

Ryzen 5 1600 6 çekirdek olmasına rağmen neden bu işlemciden daha az tercih ediliyor.

Hocam dediğim gibi hem 1600 işlemcisine göre ucuz hem de oyun performansı daha iyi olduğu için terçih ediliyor.

İşlemci burada daha ucuza buldum.

Evet, destekliyor ama 2666 MHz RAM'lere baktığımızda 3000 MHz RAM'lerden pahalı.
3000 MHz RAM takarsanız sorun olmaz.

Hocam dediğim gibi hem 1600 işlemcisine göre ucuz hem de oyun performansı daha iyi olduğu için terçih ediliyor.

İşlemci burada daha ucuza buldum.

Teşekkürler :)

Render falan nasıl sorun olmaz değil mi?

Ayrıca 7 k bir YouTube kanalım var oraya da video çekmeyi düşünüyorum. Rander da nasıldır deneme fırsatı elde ettiniz mi?

Geri
Yukarı