Asus A68HM Plus ön USB 3.0 hız sorunu

Carix

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarımın kasanın ön tarafında 1 adet (mavi ) USB 3.0 portu arka tarafında yani anakartın üstünde 2 adet USB 3.0 portu var. Kasanın arkasındaki USB 3.0 portları sıkıntısız ve çok hızlı çalışıyor.
Fakat ön paneldeki USB 3.0 portu USB 2.0 hızında çalışıyor.
Kontrol ettim ön paneldeki USB 3.0 portu anakartın üzerindeki USB 3.0 bağlantısına takılmış. Anakartta USB 3.0 ve USB 2.0 bağlantıları yan yana ama zaten 3.0 ile 2.0 birbirine uymadığı için bağlantılarda hata yok.
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
  • Anakart : Asus A68HM Plus (tüm yonga seti sürücüleri güncel )
  • İşletim sistemi : Win 7 (64bit)
  • USB 2.0 ~ 3.0 hız test cihazım : Sansidk Extreme 64 GB USB 3.0 bellek
1212590.jpg

Sorunun çözümü şöyle :
Öncelikle aygıt yöneticisinden asmedia "USB 3.0 host controller" ve "USB 3.0 root hub" siliyoruz.
yüklü driver dosyalarını da silme kısmını işaretleyip tamam diyoruz.

Aygıt yönecisinden donanım değişiklerini tara dediğimizde driveri kurulmamış şekilde 1 USB aygıtı gelecektir. Daha sonra PCI\VEN_1022&DEV_7814&SUBSYS_866A1043&REV_09 donanım kimliği ile AMD nin USB 3.0 driverini indirip kuruyoruz.

Aygıt yöneticinden sürücünün bulunduğu dizini seçip sürücüyü yüklüyoruz.

Bu adımlar benim USB 2.0 olarak görünen ve USB 2.0 hızında çalışan USB 3.0 portumun gerektiği gibi çalışmasını sağladı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı