Asus Anakart USB ve Bluetooth Çalışmıyor

White Aura

Kilopat
Merhaba.
ASUS Maximus X Hero kullanıyorum. Bu sabah BIOS'dan SSD Boot seçeneğini değiştirdikten sonra anakart USB'leri ve bluetooh çalışmıyor.

Anakart sadece kırmızı USB çalışıyor diğer USB'ler çalışmıyor ne yapabileceğimi bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?

*Bilgisayarı kapatınca ASUS Q-code 04 yazıyor.
*Ez Update, aygıt yöneticisi, ASUS GPU tweek II falan açtığımda fare üzerine gelince fare çalışmıyor (telefona Wi-Fi fare kurdum öyle bağlanıyorum. )

Yaptıklarım.
1. clear bioıs düğmesini kullandım sadece BIOS ayarları değişti düzelmedi.
2. BIOS pilini çıkardım, bilgisayar'ı güçten çıkardım USB'leri çıkartıp 10 dakika kadar bekledim sonuç değişmedi.

İmla hatası yaptıysam özür dilerim ekran klavyesi ile yazıyorum.
51AA1343-2BC9-4505-A406-94743FC909C3.jpeg

Arkadaşlar bios Advanced USB konfigürasyonu böyle görünüyor.
1 adet klavye çalışıyor fare takılı ama çalışmıyor.
Bilgisayarı kapatıyorum ekran,klavye galan kapanıyor ama anakart,ekran kartı var fanlar çalışmayacak devam ediyor
Son Güncelleme: Arkadaşlar size resim atmak için bios'a girdim bilgisayarı yeniden başlattığımda bütün problemler kendiliğinden düzeldi.

Benim sormak istediğim soru bu durum Anakart'dan mı kaynaklı veya farklı bir parça mı sebep oluyor ?
Anakart problemi ise Anakartı değiştirebilirim.
Arkadaşlar dün gece bilgisayarı kapattım sabah açtığımda aynı problem tekrarladı ne yapabileceğimi bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı