ASUS Anti-Surge hatası yardım edin

Eyüp Bilici

Centipat
Merhabalar arkadaşlar,

Forumda yeniyim herkese öncelikle selamlar, bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim.

ASUS H81M-PLUS anakarta sahibim, anti-surge özelliğini bilirsiniz, kasamı ikinci el olarak aldım 2 ay civarı kullandım hiçbir sorunu yoktu, sonrasında birden oyun oynarken bazen oyunun başında bazen ortasında ama özellikle oyunlarda bir anda bilgisayar gücü kesiyor resetliyor ve anti-surge elektrik dalgalanmasından ötürü kapatıldı uyarısı veriyor. Kasada 2 önde 1 arkada olacak şekilde 3 fan takılı bunların kablosunu çıkartıp denedim, RAM'leri tek tek çıkartıp denedim değiştirdim, harddisk 3GB'dan 6 GB portlarına tek tek taktım denedim, komple kasayı söktüm parça parça tekrar birleştirdim, denemediğim hiçbir şey kalmadı, son olarak şu anda BIOS'um güncel olmasına rağmen tekrar güncelledim yarım saat önce. Sorunum PSU'da mı? PSU'da olduğu düşünmeye başladım fakat değilse boşu boşuna 300 400TL vermiş olacağım yardımcı olabilecek bir yol sunabilecek var mı acaba çok can sıkıcı bir durum.

Dandik PSU yaratıyor bu sorunu genelde.
Xigmatek X-Calibre 500w (+80 plus) marka kullanıyorum ama demekki artık ömrü bitti veya bir sıkıntı oluştu. Oyunlarda yapıyor olması can sıkıcı yük binince demekki hata veriyor
Aynı hatayı yaklaşık 1 ay önce ben de aldım. Maximus VIII Hero anakart ile.

Yaptığım testler sonucu PSU'nun aramızdan ayrıldığını fark ettim.

PSU'yu garantiye gönderdim, değişimi yapıldı.

Yeni PSU ile aynı sorunu yaşamadım.
Cevabın için teşekkür ederim. Yani sadece oyunlarda bu sorunu yaşıyor olmam cok can sıkıcı metin2'de sorun yok 4 5 pencereye kadar açıyorum fakat CSGO, LOL, GTA 5 gibi oyunlarda bu hatayı alıyorum, demekki dediğin gibi PSU aramızdan ayrılıyor.. Teşekkür ederim tekrardan yanıtın için :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı