Çözüldü ASUS Armoury Crate RGB stabil çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BroG

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, benim TUF Gaming B450M-PRO s anakartım var.
2 gün önce Armoury Crate yazılımına güncelleme geldi ben de güncelledim ama güncellemez olaydım. Sapasağlam çalışan program bozuldu, kasanın RGB fanlarını ve anakartın üzerindeki ışıklandırmayı kontrol edemiyorum, anakartın çeşitli ayarlarını(AI gürültü engelleme vb.) Yapabildiğim ayar menüsü kayboldu ve programda stabilite sorunu var.
Çözmek için denediğim yöntemler;
Öncelikle,

Windows'um güncel(benim için, işim gereği daha stabil olduğu için 2004 kullanıyorum).
Bütün driverlarım güncel.
Armoury Crate en son sürümde (3.3.7.0).

Armoury Crate'i kendi uninstall tooluyla sildim tekrar yükledim (10 kereden fazla, farklı yöntemler deneyerek).
Revo Uninstaller ile kayıt anahtarlarını da temizleyerek manüel olarak bütün ASUS programlarını sildim baştan yükledim olmadı.
Normalde RGB efektlerini arayüzü daha çok hoşuma gittiği için iCUE yazılımıyla kontrol ediyordum belki çakışma vardır diye (ASUS plug-in'i dahil) silip sadece Armoury Crate yükledim olmadı.(RAM'lerimin RGB'sini kontrol edebiliyorum iCUE yazılımıyla)
Hizmetlerden lightningservice hizmetini manuele alıp elle kapatıp açmayı denedim olmadı.

Beta BIOS'a geçiş yaptım fayda yok.
Clear CMOS ve pil sök tak yaptım olmadı.
RAM'lerimi tek takarak, yuvalarını değiştirerek denedim olmadı.

Bütün bunlara rağmen programı düzgün çalıştıramadım.
İşin kötü şu anda yanı kasanın ışıkları sürekli açık ve kafasına göre takılıyor, öyle ki ben çalışırken göz yormaması yüksek oranda ışıkları kapatıp kullanıyorum şu anki durum çok can sıkıcı oluyor. Konu başlattıktan sonra BIOS'tan kapatacağım RGB'yi.
Sistemimin geri kalan özellikleri;

ASUS TUF B450M-PRO s anakart (2803 beta BIOS)
AMD Ryzen 5 3600X işlemci.
Corsair Vengeance RGB Pro 3600MHz 2x8GB.
Palit 2060 Super Dual.

Sorunum budur. Başına gelen, çözmeyi başarabilen varsa yardım edebilirse çok memnun olurum.
Eğer mümkünse eski sürümü tekrardan nasıl kurabilirim?

Normalde burada anakartın simgesi olmalı. Şu an gördüğünüz gibi sadece ekran kartı ve RAM görünüyor.
Ekran Görüntüsü (6).png

Armoury Crate sürümüm.
Ekran Görüntüsü (7).png

Sorunu çözdüm, Armoury Crate'i ve ICUE'yi tamamen silip Aura'nın şu linkteki ASUS Aura: Campaigns standalone versiyonunu kurdum. Ardından iCUE kurdum, iCUE ve AURA üzerinden sorunsuz kontrol edebiliyorum. Armoury Crate için güncelleme beklemem gerekiyor anlaşılan.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı