Asus Aura Sync Yazılımı Ekran Kartını Görmüyor

Berkan Aslan

Kilopat
Daha fazla  
Herkese Merhaba. ASUS ROG STRIX X370-F anakart kullanıyorum, BIOS güncellemesi yapıp bilgisayara format attım. Format atmadan önce Aura yazılımı ekran kartımı görüyordu ama şimdi görmüyor. Çözümü nedir? Senkronize olmayınca hoşuma gitmiyor. :D (Ekran kartım: ASUS ROG STRIX RX580) Yardımcı olursanız sevinirim.

Ben Aura servislerinde son Windows güncellemesinden sonra sorun yaşamıştım. Güncellemeyi yapmadan önce yükledim yazılımı, böyle düzeldi. Lightning control isimli yeni bir yazılım olarak tek bünyede toplanmış.

Konu tamamen muamma. Asus Aura ve Rog Armoury çakışıyor ve çalışmıyorlar. Hepsi BIOS güncelleme ve Windows güncellemeden sonra oldu. Anakart ve ekran kartı Aura'dan klavye, mouse ve kulaklık Armory'den senkron olması gerekirken iki program birbiriyle çakışıyor. Asus forumunda kıyamet kopmuş durumda. Yönetici düzeltmeye çalışıyoruz diyeli 10 gün oldu. Aura tam bir baş belası.

Windows'u yükledikten sonra, güncellemeleri kontrol etmeden Aura Lightning'i hazır tuttuğum USB'den hemen yükledim. Smart ısı ayarları uyguladım ve sorun yaşamadım. Devamında güncellemeleri denetle yaptım. Şu durumda sorunsuz çalışıyor.

Windows'u yükledikten sonra, güncellemeleri kontrol etmeden Aura Lightning'i hazır tuttuğum USB'den hemen yükledim. Smart ısı ayarları uyguladım ve sorun yaşamadım. Devamında güncellemeleri denetle yaptım. Şu durumda sorunsuz çalışıyor.
O zaman çare Asus Aura Sync'in eski sürümünü flasha atıp, Windows'u eski sürümüne döndürme gibi görünüyor.

O zaman çare Asus Aura Sync'in eski sürümünü flasha atıp, Windows'u eski sürümüne döndürme gibi görünüyor.
Denemekte fayda var ama benim bahsettiğim eski sürümü yüklemek değil. Ben güncel sürümü yükledim. Sürücülerin neden uyumsuzluk çıkardığından emin değilim. Asus destek sitesinde bir geri bildirim de düşünebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı