Çözüldü ASUS B150M-K XMP ayarı açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serhatkadir34

Decapat
Daha fazla  
Disabled var sadece enabled olmuyor.

Şimdi Recep Baltaş'ın YouTube videosunu izledim anakarttan açılıyor fakat. Anakartım zaten 2400 MHz destekliyor o yüzden 2133 MHz ile arasında bir fark yok boşuna overclock yapıp RAM'leri yormama gerek yok bence.

Dosya Ekleri

• IMG_1668.jpeg
    IMG_1668.jpeg
    221,4 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_1669.jpeg
    IMG_1669.jpeg
    217,3 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
İki farklı bellek modülü ile zaten XMP açmada sorun yaşarsın. Belleklerin kit olacak.
Belleklerimin ikiside 2133 mhz. Ama farklı markalar. Anakart’ta tuş varsa ordan etkinleştirmem mi gerekiyor ?

Hocam 3600MHz yazan RAM aldığınızda default olarak 2400 ya da 2133'te çalışıyor XMP açtığınızda 3600 oluyor. Ne yani şimdi overclock dediğiniz için 3600'de kullanmayalım mı boşuna mı para verdik?
Öyle mi oluyor hocam? Peki benim ram’in gerçek değerini nerden görebilirim. Ben bilgisayarda 2133 mhz diye görmüştüm.

Belleklerimin ikisi de 2133 MHz. Ama farklı markalar. Anakartta tuş varsa oradan etkinleştirmem mi gerekiyor?

Öyle mi oluyor hocam? Peki benim RAM'in gerçek değerini nereden görebilirim? Ben bilgisayarda 2133 MHz diye görmüştüm.

RAM'leri çıkarıp baktım 2133 MHz yazıyordu. 2133 MHz'de çalışıyorlar. Anakartta da XMP açma tuşu da bulunmadığı için saldım çok önemli değil. Anakartımın desteklediği frekans zaten 2400. konu kapanabilir. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı