Asus B350M TUF Plus Gaming BIOS'dan OC Nasıl Yapılır?

mezarkabul28

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim:
- Ryzen 5 1600
- Asus B350M TUF Plus Gaming
- Gigabyte AORUS RX 580 8GB OC
- Corsair 2x8=16 GB 3000 Mhz DD4 Ram
- 240 Gb Kingston SSD
- 2 TB Toshiba P300 HDD

Arkadaşlar yukarıda belirttiğim üzere asus anakartlarda bios üzerinden nasıl overclock yapılır bunu öğrenmek istedim. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olucam. Yüklemiş olduğum resimlerde görülen cpu core ratio kısmından işlemci hızını ayarlayabiliyorum ancak VDDCR cpu voltage kısmından cpu voltage ayarlayamıyorum. Offset diye bi seçenek geliyo onu da pek anlamadığım için kurcalamak istemedim. OC için ryzen master programını kullanıyorum ancak onda da pcyi her açmamda programa girip profilime tıklamam gerekiyor. Ryzen master üzerinden 1.3V ile 3.9 ghz stabil hız alabiliyorum bu arada. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_7622-min-min (1).JPG
    IMG_7622-min-min (1).JPG
    939 KB · Görüntüleme: 162
  • IMG_7623-min.JPG
    IMG_7623-min.JPG
    949,4 KB · Görüntüleme: 149
Son düzenleyen: Moderatör:
Performance Bias'ı Auto'dan Extreme'e çektiğinizde kısmi o.c oluyor. Bunu dener misiniz? Bunu Extreme olarak işaretlediğinizde şu fotoğraftaki kırmızı daire içine aldığım kısımdan sistem maksimum yük altında iken sizde de ses geliyor mu,aktarır mısınız?

1dd7ef923843b882ec5b53e11a82c998.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı