ASUS B450M Dragon Core performance Boost ayarı var mı?

masez

Centipat
Selamlar arkadaşlar
Ryzen 5 3600 işlemcim stress testinde 90 dereceye kadar ısınıyor. Core performans Boost kapatmam gerektiğini öğrendim BIOS'ta bulamadım. anakart B450M Dragon ayarı benim anakartımda var mıdır ya da başka kapatma yöntemi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar
Ryzen 5 3600 işlemcim stress testinde 90 dereceye kadar ısınıyor. Core performans Boost kapatmam gerektiğini öğrendim BIOS'ta bulamadım. anakart B450M Dragon ayarı benim anakartımda var mıdır ya da başka kapatma yöntemi var mı?
Asus menüsünde ben de uzun süre bulamamıştım. Tam olarak nerede olduğunu hatırlamıyorum ama ayarın adı "AMD CPB" olarak geçiyor.

Buldum çok teşekkürler ancak kapattığımda GTA 5 oynarken FPS dalgalanmaları oluyor 140 FPS iken birden 70 FPS'lere düşüyor böyle bir şeyle karşılaşan oldumu.

Evet PUBG'de oluyordu o bende Ryzen 5 3600 islemci ben ramlarden oldugunu dusunuyordum. Misal FPS 150 bir anda 75E dusuyor. Hafif kasilma hissi veriyor. WTF diyorsun. Ayni anakart ayni islemci sorun ne bilmiyorum. Sen cozebildinmi. Her zaman yapmiyor ama ister 4 5 oyunda 1 oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı