ASUS B450M-K M.2 SSD önerisi?

Be Alive

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba desteklediğini şimdi öğrendim ona gerek kalmadı ama bu anakarta göre hangi M.2 SSD'ye bakmam gerektiğini söyler misiniz ya da önerir misiniz? Bütçe 800, kapasite 500GB veya üstü var ise üstü de olabilir.

Son düzenleme:
Şu alınabilir;

Düzenleme;

Bütçeniz 800TL ise şunlara da bakabilirsiniz;

Samsung önceliğiniz olsun.

11.PNG

M2 slotu işaretlediğim kısımda yer alıyor. SSD için bütçe belirtilmemiş ben yine de bu iki SSD'yi öneriyorum bütçeye göre seçip alabilirsiniz. SX8200 PRO - OCZ

SX8200 PRO 3350 MB okuma / 2350 MB yazma - Toshiba OCZ 1700 MB okuma / 1600 MB yazma vaadediyor. Aralarında 50 TL fiyat farkı var SX8200 PRO modelini almak en doğru seçim olacaktır ayrıca M.2 slotunun ekran kartının altında bulunması büyük bir dezavantaj diyebilirim. Ekran kartının üflediği sıcak hava SSD'ye doğru gideceği için ısınma vb. bu tarz sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bütçen varken al paşalar gibi kullanırsın.

Samsung SSD için bütçe mevcutsa önerdiğim SSD'leri boş verin. 🙂

Aynı anakarta sahibim ve Toshiba RC 500 M2 SSD kullanıyorum ama tavsiye etmiyorum, normalden bir tık fazla ısınıyor gibi geldi bana bu m2 ssd. Frimware güncellemesini de yaptım ama sonuç pek değişmedi. Belki m2 soğutucu ile daha serin çalışabilir, anakart üzerinde bulunduğu konumunda etkisi var diye düşünüyorum tam olarak ekran kartının altında konumlandırılmış. Kendi üzerinde soğutucusu olan bir ssd almakta fayda var sanıyorum. Konuyu bende takip ediyorum.
Edit: Toshiba yerini KIOXIA markasına bırakmış artık her türlü desteği olnar verecek Toshiba SSD'ler için.

Son düzenleme:
Şu alınabilir;

Düzenleme;

Bütçeniz 800TL ise şunlara da bakabilirsiniz;

Samsung önceliğiniz olsun.
Çok teşekkür ederim
Eki Görüntüle 662651

M2 slotu işaretlediğim kısımda yer alıyor. SSD için bütçe belirtilmemiş ben yine de bu iki SSD'yi öneriyorum bütçeye göre seçip alabilirsiniz. SX8200 PRO - OCZ
Yerini de gösterdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim bunu arıyordum aynı zamanda
SX8200 PRO 3350 MB okuma / 2350 MB yazma - Toshiba OCZ 1700 MB okuma / 1600 MB yazma vaadediyor. Aralarında 50 TL fiyat farkı var SX8200 PRO modelini almak en doğru seçim olacaktır ayrıca M.2 slotunun ekran kartının altında bulunması büyük bir dezavantaj diyebilirim. Ekran kartının üflediği sıcak hava SSD'ye doğru gideceği için ısınma vb. bu tarz sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Samsung SSD için bütçe mevcutsa önerdiğim SSD'leri boş verin. 🙂
Dediklerinize göre Samsung çok daha iyi galiba, teşekkür ederim

Bütçen varken al paşalar gibi kullanırsın.
Teşekkürler

Aynı anakarta sahibim ve Toshiba RC 500 M2 SSD kullanıyorum ama tavsiye etmiyorum, normalden bir tık fazla ısınıyor gibi geldi bana bu m2 ssd. Frimware güncellemesini de yaptım ama sonuç pek değişmedi. Belki m2 soğutucu ile daha serin çalışabilir, anakart üzerinde bulunduğu konumunda etkisi var diye düşünüyorum tam olarak ekran kartının altında konumlandırılmış. Kendi üzerinde soğutucusu olan bir ssd almakta fayda var sanıyorum. Konuyu bende takip ediyorum.
Evet maalesef :c soğutucu işini nasıl halledebileceğimi bakıcam

Geri
Yukarı