ASUS B550M-E Wi-Fi ile R5 5600X uyumlu mu?

derlemeler

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kurgu ve Grafik
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben daha yeni TUF Gaming B550-Plus modeli aldım. 5000 uyumlu geldi, BIOS güncellemeden çalıştı. Galiba sonradan üretilenleride BIOS guncelleyip gönderiyorlar. Üzerinde 5000 ready stickerıda vardı. ASUS'un sitesinde sadece 3000 ready stickerı gözüküyor. Amazon'dan aldım.

Ben daha yeni TUF Gaming B550-Plus modeli aldım. 5000 uyumlu geldi, BIOS güncellemeden çalıştı. Galiba sonradan üretilenleride BIOS guncelleyip gönderiyorlar. Üzerinde 5000 ready stickerıda vardı. ASUS'un sitesinde sadece 3000 ready stickerı gözüküyor. Amazon'dan aldım.

B550M-E modeli geç çıkan B550 bir anakart ve APU olmayan Zen3'ler ile uyumlu şekilde geliyor. İlk sürüm BIOS'u APU olmayan Zen3'ler için gerekli Mikrokod'u içeriyor.

Nasıl hazır? B550 çipseti Zen3'den önce çıktı.

B550M-E modeli epey geç çıkan bir model, bunun gibi geç çıkanlar haricinde 5. nesile hazır gelen bir anakart yok.
  • AMD AM4 soket: Ryzen™ 5000 Serisi / 4000 G-Serisi / 3000 Serisi Masaüstü işlemciler için hazır
Sitesinde böyle yazıyor ama emin olamadım. 1 kaç tane Youtube videosu baktım usb takıp güncelliyorlardı, kafam karıştı...

• AMD AM4 soket: Ryzen™ 5000 Serisi / 4000 G-Serisi / 3000 Serisi Masaüstü işlemciler için hazır
Sitesinde böyle yazıyor ama emin olamadım. Birkaç tane YouTube videosu baktım USB takıp güncelliyorlardı, kafam karıştı...

İlk çıkan veya Zen3 işlemcilerden önce çıkan anakartlar doğal olarak Ryzen 5000 hazır olarak gelmiyor. B550M-E modeli epey geç çıkan bir model. Geç çıkan modellerin çıkış BIOS'u APU olmayan Zen3 için gerekli Mikrokod'u içeriyor.

Her B550 anakart Ryzen 5000 destekli gelmiyor.

Özet: B550M-E anakartı ile R5 5600X işlemcisini tak-çalıştır olarak kullanabilirsin.

Son olarak bir şey daha sorucam adminler konu ve mesaj içeriğini değiştirmiş. Bu yeni anakartda 2 tane fan cıkışı var. Bende 3 fan var egsoz fanı boşta kalıyor. Onu Cpu Opt'ye takabilirmiyim? Çok sesli çalışır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı