ASUS B550M-K Anakarta Nasıl ARGB Nasıl Bağlanır?

Feanor01

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600x
Asus prime B550m-k
Asus rtx 3060ti tuf gaming
Adata xpg spertrix d41 RAM ddr4 3200 mhz cl16
Wd sn570 3500mb okuma 2300mb yazma m2 ssd
Herkese merhaba, ASUS B550M-K anakartta ARGB ve RGB yok, ARGB özellikli soğutucu alana kadar bundan haberim yoktu ne yazık ki,
Kasa: Corsair iCUE 4000X bu kasanın kendi RGB kontrolcüsü var ve ben bu ARGB'li fanı kasa kontrolcusune nasıl bağlayabilirim arkadaşlar? Biraz baktım ama pek emin olamadım. Bir sizlere sorayım dedim. Eğer dönüştürücü kablosu varsa onu kullanarak renkleri de değiştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
3.parti ARGB kontrolcü satın alabilirsin, yazılım üzerinden kontrol etmek istiyorum dersen 4 PIN'i çevirici aparatlar mevcut fakat ARGB modları kullanamıyorsun.
+ olarak Corsair fanlar 3 pin ARGB portu kullanmıyor. Kasanın arka kısmını aç orda bi kontrolcü olacak , SATA kablosunu powerdan çıkan sataya bağlayıp kontrolcüden çıkan diğer USB kablosunu anakartın üzerindeki çıkışa tak ve ICUE üzerinden güncellemesini yap

Son düzenleme:
3.parti ARGB kontrolcü satın alabilirsin, yazılım üzerinden kontrol etmek istiyorum dersen 4 PIN'i çevirici aparatlar mevcut fakat ARGB modları kullanamıyorsun.
+ Olarak Corsair fanlar 3 pin ARGB portu kullanmıyor. Kasanın arka kısmını aç orada bir kontrolcü olacak, SATA kablosunu Power'dan çıkan SATA'ya bağlayıp kontrolcüden çıkan diğer USB kablosunu anakartın üzerindeki çıkışa tak ve iCUE üzerinden güncellemesini yap.

Hocam cevap için teşekkür ederim. Sorunumu çözecek ürün önerebilir misiniz? Ben tam emin olamadım hangisi nedir, kasa kontrolcüde 1 tane 4pinli çıkış yeri boş, soğutucu ise 3 pinli orayı kullanarak soğutucuyu baglasam belki olur ama dönüştürücü lazım aradım bulamadım bir türlü.

O anakarta hiçbir şekilde ARGB baglayamazsin. Ama o kasa ile kontrolcü ARGB değil ön panel USB 2.0 üzerinden bağlanıyor olması lazım. Ön panel USB portundan bağlayıp iCUE yazılımı ile kontrol edebilmen lazım. Kontrolcü portuna da bakacağım şimdi.

Hocam peki ARGB özelliğini kullanabilmemim hiçbir yolu yok mu hani dönüştürücü kablosu ile kasa kontrolcusune bağlayarak kullanılmaz mi?

Kasanın arkasında beyaz olan soğutucu kablosu sağdaki de kasa fan giriş çıkışları.

Dosya Ekleri

• 20230226_183954.jpg
    20230226_183954.jpg
    154,3 KB · Görüntüleme: 90
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dakika 10:10'da ön panel USB kablosu var, öyle bağlayabilmeniz lazım.

Hocam soğutucu bu 3 giriş pin ARGB ama kasa arkası 4 giriş RGB uymuyor uyması için dönüştürücü falan lazım bir türlü bulamadım.

@Feanor01 Kasadaki kontrolcünün portlraı Corsair özel, ona ek olarak sadece Corsair ürünlerini bağlayabilrisiniz.

Bu adaptörden deneyimledim zamanında, yazılımı çalışmıyor ve sorunlu ama en azından LED'lerin yanmasını sağlıyordu.

@Feanor01 kasadaki kontrolcünün portlraı Corsair özel, ona ek olarak sadece Corsair ürünlerini bağlayabilrisiniz.

Bu adaptörden deneyimledim zamanında, yazılımı çalışmıyor ve sorunlu ama en azından LED'lerin yanmasını sağlıyordu.

Anladım hocam yapacak bir şey yok belki ileride anakartı değişirim, teşekkür ederim.

Hocam cevap için teşekkür ederim. Sorunumu çözecek ürün önerebilir misiniz? Ben tam emin olamadım hangisi nedir, kasa kontrolcüde 1 tane 4pinli çıkış yeri boş, soğutucu ise 3 pinli orayı kullanarak soğutucuyu baglasam belki olur ama dönüştürücü lazım aradım bulamadım bir türlü.

Hocam peki ARGB özelliğini kullanabilmemim hiçbir yolu yok mu hani dönüştürücü kablosu ile kasa kontrolcusune bağlayarak kullanılmaz mi?

Kasanın arkasında beyaz olan soğutucu kablosu sağdaki de kasa fan giriş çıkışları.
Teknobiyotik sitesinin outlet kısmında 90 100 liraya kontrolcüler vardı tercih edebilirsiniz eğer fanları uç uca takabiliyorsanız. Fakat sadece Corsair fanlarla kullanacaksanız gerek yok almanıza.

Yeni konular

Geri
Yukarı