ASUS Cerberus Nasıl temizlenir?

Arkadaşlar ASUS Cerberus klavyem var MK2 değil klavyenin LED kısımlarına kıl silgi tozu falan kaçtı tuşlarını nasıl çıkarırım?

Ürünüm şu:Asus Cerberus Gaming Klavye Türkçe fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Tuş sökücün olması lazım. Yoksa çatalla çıkarabilirsin ancak çatal tuşun dişlerine hasar verebilir. Sıkıntısız yapmak için tuş sökücü öneririm. Daha sonra orayı fırça veya bezle silebilirsin. Tuşları da sabunlu suda 5-6 dakika beklettikten sonra bir havlunun üstüne koyup kurumasını bekle. İstersen direkt tuşları silip geri takabilirsin.

Tuş sökücün olması lazım. Yoksa çatalla çıkarabilirsin ancak çatal tuşun dişlerine hasar verebilir. Sıkıntısız yapmak için tuş sökücü öneririm. Daha sonra orayı fırça veya bezle silebilirsin. Tuşları da sabunlu suda 5-6 dakika beklettikten sonra bir havlunun üstüne koyup kurumasını bekle. İstersen direkt tuşları silip geri takabilirsin.

Hocam internette baktım ama bu klavyenin tuşlarının çıkarıldığı bir video göremedim. Tuşları bozarsammdiye korkuyorum
Hocam internette baktım ama bu klavyenin tuşlarının çıkarıldığı bir video göremedim. Tuşları bozarsam mdiye korkuyorum

Aynı klavyenin beyaz renkli olanını kullanıyorum. 1 hafta önce temizledim. Basit bir saç tokası şu tel olanlarla temizledim. Tek tek çıkarıp kolonyalı pamukla silip tekrar yerine taktım. İçi de dışı da tertemiz oldu.

toka.JPG

Aynı klavyenin beyaz renkli olanını kullanıyorum. 1 hafta önce temizledim. Basit bir saç tokası şu tel olanlarla temizledim. Tek tek çıkarıp kolonyalı pamukla silip tekrar yerine taktım. İçi de dışı da tertemiz oldu.

Eki Görüntüle 1047878
Hocam çıkartmaya çalışsam kırmam değil mi

Eki Görüntüle 1047878

Bir de onu nasıl kullanabilirim açık kısmı tam olarak tuşa geçiyor mu?
Esc tuşunu elimle çıkarmaya çalıştım da çıkmadı. Biraz zorlamam mı gerekiyor?

Hocam internette baktım ama bu klavyenin tuşlarının çıkarıldığı bir video göremedim. Tuşları bozarsammdiye korkuyorum.

Hocam internette baktım ama bu klavyenin tuşlarının çıkarıldığı bir video göremedim. Tuşları bozarsam mdiye korkuyorum.

Mebran klavye olduğu için ve ASUS markası kaliteli bir ürünler yaptığı için kolay kolay kırılmaz. Bayağı fazla kuvvet uygulamanız lazım. Zaten tuş çıkarması kolay bir şey. Denemek için kullanmadığınız bir tuşta deneyin. Çatal yerine farklı alternatiflerde olabilir ben sadece çatal kullandığım için çatal demiştim.

Mebran klavye olduğu için ve ASUS markası kaliteli bir ürünler yaptığı için kolay kolay kırılmaz. Bayağı fazla kuvvet uygulamanız lazım. Zaten tuş çıkarması kolay bir şey. Denemek için kullanmadığınız bir tuşta deneyin. Çatal yerine farklı alternatiflerde olabilir ben sadece çatal kullandığım için çatal demiştim.
Pageup tuşunda deneyeyim o zaman
Pageup tuşunda deneyeyim o zaman
hocam bunun ucuyla dimi

Dosya Ekleri

• IMG_20210530_185201.jpg
    IMG_20210530_185201.jpg
    108,1 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Hocam çıkartmaya çalışsam kırmam değil mi?

Bir de onu nasıl kullanabilirim açık kısmı tam olarak tuşa geçiyor mu?
ESC tuşunu elimle çıkarmaya çalıştım da çıkmadı. Biraz zorlamam mı gerekiyor?

ESC gibi tek tuşları çıkarmak için tokayı ikiye ayır öyle çıkar. W e r t olan tuş sırasını ise tokanın arka kısmıyla çıkar.

ASUS taş gibi merak etme kırmazsın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı