Asus CrashFree "File ******.ROM" not found on USB Device!" Hatası

Bright Lord

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat Ailesi!
Geçen gün bilgisayarımın BIOS'unu Asus Bios Updater ile güncellemek istemiştim fakat bu program güncellerken eski BIOS'u silip üstüne de yeni BIOS'u yüklemediği için şu anda bilgisayarım CrashFree modunda kalıyor. Ne kadar uğraşsam da beceremediğim için sonunda buraya konu açmak istedim.

YAPTIKLARIM:

• USB Flash belleğe Asus'un kendi sitesinden indirdiğim en son sürüm ile düzeltmeyi denemek.
  • 4 Farklı USB bellekleri Fat ve Fat32 olarak deneyip düzeltmeyi sağlamak.
  • 3 adet USB Bellekte "Reading P5KPLCM.ROM" da kalırken 8 GB'lık TOSHIBA bellekte ise "File P5KPLCM.ROM" not found on USB Device!" hatası veriyor.
  • TOSHIBA belleği 1 GB yapıp biçimini FAT olarak değiştirdim ama gene aynı hatayı veriyor.
Dosyanın ismini tam aradığı gibi yaptım yani P5KPLCM.ROM gene fayda etmedi. Sizden ricam lütfen bana yardımcı olmanız. Çünkü uzun zamandır bununla uğraşıyorum artık ne yapacağımı da bilmiyorum. Anakartı değiştirmek bir seçenek değil çünkü yenisini alacak param yok.

Sistem:

Intel Core 2 Quad Q8200
4 GB (2x2) DDR2 800 MHZ Ram
Asus P5KPL-CM Anakart
ATI Radeon HD 3850 1 GB 256 Bit Ekran kartı
Windows 10

Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı