Asus DSL AC51 & Asus DSL AC750

CrossBench

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu 2 modem arasında ne gibi bir fark var?
Türk Net'e geçtim. Haftaya kurulum olacak. Modem almadım onlardan. Kendim alacağım. AC51 TürkNet tarafından satılan model. Aynı zamanda AC750 var. Aradaki farkı çözemedim ne yazıkki.
Bilgilendirebilecek biri var mı acaba? Modemi yarın(cuma) kadar gidip alacağım. Aradaki farka göre en iyisi hangisi ise onu almak istiyorum.

Daha güncel olduğu söyleniyor ama hangi açılardan ben de bilmiyorum.

Acil modeme ihtiyacım olduğundan direk Vatan'a gidip Asus DSL AC750 aldım. Vatandaki satış elemanı Zyxel'in 230 TLcivarında bir modemini önerdi hem daha ucuz hemde yeterli olur demişti. Biraz aklıma yattı ama sonradan yine Asus aldım :)

Açıkçası Asus'u önerenler vardı ve genel olarak daha çok satış yapmış bir ürün. Yorumları okursak her model için sakın almayın yazısını görüyoruz hatta insan çekiniyor ama evde kurup kontrol ettim VDSL testi için almıştım ve abimin evinde kuracaktım.

Sıkıntı görmedim. Şu an kutusuna koydum. Abimin evine Türknet bağlantı verirse oraya kuracağım.

Aciliyet olmasa belki ikinci el modem düşünürdüm ama almışken Dual Band ve 3 sene garantili düzgün bir şey alayım dedim.

Recep Baltaş Bey de AC51'i öneriyor.

4 portlu 5GHZ'de daha yüksek hızlara çıkan başka modemler de var ama açıkçası güvenemediğimden bu modeli tercih ettim.

ASUS’un DSL-AC51 modeli Wireless-AC750 olarak geçiyor. Size 2.4 Ghz bandından 802.11n standardında 300 Mbps, 802.11ac ile 5 Ghz bandında ise 433 Mbps kablosuz veri hızı sunabiliyor. Modem/Router isimlerindeki AC750 gibi tabirler, 2.4 ve 5 Ghz bantlarının toplam değerine yakın oluyor. AC51 için toplam değer 733 Mbps.

Daha güncel olduğu söyleniyor ama hangi açılardan ben de bilmiyorum.

Acil modeme ihtiyacım olduğundan direk Vatan'a gidip Asus DSL AC750 aldım. Vatandaki satış elemanı Zyxel'in 230 TLcivarında bir modemini önerdi hem daha ucuz hemde yeterli olur demişti. Biraz aklıma yattı ama sonradan yine Asus aldım :)

Açıkçası Asus'u önerenler vardı ve genel olarak daha çok satış yapmış bir ürün. Yorumları okursak her model için sakın almayın yazısını görüyoruz hatta insan çekiniyor ama evde kurup kontrol ettim VDSL testi için almıştım ve abimin evinde kuracaktım.

Sıkıntı görmedim. Şu an kutusuna koydum. Abimin evine Türknet bağlantı verirse oraya kuracağım.

Aciliyet olmasa belki ikinci el modem düşünürdüm ama almışken Dual Band ve 3 sene garantili düzgün bir şey alayım dedim.

Recep Baltaş Bey de AC51'i öneriyor.

4 portlu 5GHZ'de daha yüksek hızlara çıkan başka modemler de var ama açıkçası güvenemediğimden bu modeli tercih ettim.

Onlar AC51 için inceleme hazırladığında AC750 modeli var mıydı diye düşündüm şimdi. Hem 51 ile 750 arasında kağıt üstünde bir fark göremedim ben.

ASUS’un DSL-AC51 modeli Wireless-AC750 olarak geçiyor. Size 2.4 Ghz bandından 802.11n standardında 300 Mbps, 802.11ac ile 5 Ghz bandında ise 433 Mbps kablosuz veri hızı sunabiliyor. Modem/Router isimlerindeki AC750 gibi tabirler, 2.4 ve 5 Ghz bantlarının toplam değerine yakın oluyor. AC51 için toplam değer 733 Mbps.

İyi ama kağıt üstünde tüm özellikler aynı. Belliki bir fark varda 2 farklı model çıkmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı