ASUS DSL-AX82u vs Keenetic Hopper DSL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

haylex

Hectopat
Merhaba. Ben yakın zamanda Türk Telekom fiber 1000/60 internetime yeni modem alacağım ve şu 2 modem arasında kaldım.

https://www.amazon.com.tr/Keenetic-Hopper-AX1800-Router-Gigabit/dp/B0C28H8KJK/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=3R6J625BOCS00&keywords=Keenetic+hopper+dsl&qid=1704614697&sprefix=keenetic+hopper+dsl%2Caps%2C136&sr=8-1

Bu modemlerden hangisini almamı önerirsiniz? Farklı modem önerilerine de açığım.

Bütçe maksimum: 5000 TL.

Merhaba, Keenetic guclu bir yazilima sahip fakat servisin son yaptigindan sonra bir daha hicbir keenetinc urunu kullanmam sanirim. UPS'e bagli urunun yuksek akim nedeniyle yandigini belirtip garanti disi biraktilar urunumu. UPSimin oldugunu ve bu konuda korumali bir UPS kullanmami belirtmeme ragmen bana bir de akim korumali priz linki gondermisler :) 4 yildir kullandigim Asus modemime geri dondum. Performans olarak Keenetic kotu degil fakat servis kalitesi yerlerde olan bir urun almam.

Merhaba, Keenetic guclu bir yazilima sahip fakat servisin son yaptigindan sonra bir daha hiçbir keenetinc urunu kullanmam sanirim. UPS'e bagli urunun yuksek akim nedeniyle yandigini belirtip garanti disi biraktilar urunumu. UPS'imin oldugunu ve bu konuda korumali bir UPS kullanmami belirtmeme ragmen bana bir de akim korumali priz linki gondermisler :) 4 yıldır kullandigim ASUS modemime geri dondum. Performans olarak Keenetic kotu degil fakat servis kalitesi yerlerde olan bir ürün almam.

Kullandığınız ASUS modem nedir peki.

Merhaba, Keenetic guclu bir yazilima sahip fakat servisin son yaptigindan sonra bir daha hicbir keenetinc urunu kullanmam sanirim. UPS'e bagli urunun yuksek akim nedeniyle yandigini belirtip garanti disi biraktilar urunumu. UPSimin oldugunu ve bu konuda korumali bir UPS kullanmami belirtmeme ragmen bana bir de akim korumali priz linki gondermisler :) 4 yildir kullandigim Asus modemime geri dondum. Performans olarak Keenetic kotu degil fakat servis kalitesi yerlerde olan bir urun almam.
Prizin linkini atabilir misin :)

Yakın zamanda Keenetic modem alacaktım şimdi içime kurt düşürdünüz hocam.

Prizin linkini atabilir misin :)
Aynen şöyle yazmışlar:

Aşağıdaki linkte örnek bir DSL ve Lan Port girişli akım korumalı priz incelemenizi tavsiye ederiz.

Link

Yakın zamanda Keenetic modem alacaktım şimdi içime kurt düşürdünüz hocam.

Gidip ax82u siparişi verdim. En azından Asus ile böyle bir durum yaşamışlığım yok. Durum için de tüketici haklarına talepte bulundum. 2K fiyat farkı için harcadığım zamana değmez.

Kullandığınız ASUS modem nedir peki.
Ac68u

Merhaba. Ben yakın zamanda Türk Telekom fiber 1000/60 internetime yeni modem alacağım ve şu 2 modem arasında kaldım.

https://www.amazon.com.tr/Keenetic-Hopper-AX1800-Router-Gigabit/dp/B0C28H8KJK/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=3R6J625BOCS00&keywords=Keenetic+hopper+dsl&qid=1704614697&sprefix=keenetic+hopper+dsl%2Caps%2C136&sr=8-1

Bu modemlerden hangisini almamı önerirsiniz? Farklı modem önerilerine de açığım.

Bütçe maksimum: 5000 TL.
Bir sey daha belirtmek istiyorum. Eğer DSL kullanmıyorsan ve ilerde kullanmak gibi bir niyetin yoksa, rt- olan versiyonu dsl- olana göre daha güçlü :)

Son düzenleme:
Ben imkan buldukça Keenetic ile ilgili yaşadığım durumu her yerde yazmaya çalışıyorum. Çünkü firma tam tersi şekilde firma çalışanlarına ,forumlarda reklam yaptırıyor olumsuz konuşanlara saldırıyorlar falan bariz şekilde bir şişirme politikası mevcut.

Ben 2 marka modemi de almam Asus modemlerde çok fazla kronik sorunlar oluyor belki bizim hatlarımızla senkronize değiller bilmiyorum ama çevremde ne kadar Asus modem kullanmış kişi varsa ekseriyetle hepsi sorun yaşamıştı. O yüzden önermem .

Asıl Hopper dsl hiç önermem, ben aldım kullandım 1 haftada iade ettim. Modemin tek iyi yanı yazılımı ve firma çalışanları ,teknik destek falan bu yazılımı öyle allayıp pulluyor ki sanki bütün iş yazılımla yapılıyor ve bu yazılımlarında olan aslında diğer tüm modemlerde öyle veya böyle bulunan ayarları sanki sadece kendilerinde varmış gibi lanse ediyorlar.
Yazılım dışında herşey kötü, donanımı diğer modemlere göre iyi değil hele çekim gücü berbat. Bunu söyleyince saçma sapan cevaplar aldım yok bu cihaz yazılımıyla öne çıkar çekim gücü değil, bu modem wi-fi 6 o yüzden biraz çekim gücü zayıf gelebilir diyen teknik destek elemanı bile var :)
Cihazda daha önce hattımda yaşamadığım sorunları yaşadığımı söylediğimde, suçu sağlayıcıya attılar ki benim hattım 1 sene açık kalmış server amaçlı ve ben kapamadan veya elektrik gitmediği sürece 1 kere anlık bile kesilmemiş bir hat.
En kötü yanı da teknik servisi, bilgisiz ve egoist adamlarla dolu bilgisizliğine rağmen karşısındaki adama cahil muamelesi yapan ,kanal ayarı yapmayı marifet sanan adamlardan ibaret ve mailleştiğinizde konuşma şekillerini görünce zaten kurumsallıktan ne kadar uzak olduğunu anlarsınız .

Sırf yazılımından dolayı modemlerini 2 kat fiyata satıyorlar donanımları olması gereken fiyatın yarısıdır. Hiç tavsiye etmem

Ben imkan buldukça Keenetic ile ilgili yaşadığım durumu her yerde yazmaya çalışıyorum. Çünkü firma tam tersi şekilde firma çalışanlarına, forumlarda reklam yaptırıyor olumsuz konuşanlara saldırıyorlar falan bariz şekilde bir şişirme politikası mevcut.

Ben 2 marka modemi de almam ASUS modemlerde çok fazla kronik sorunlar oluyor belki bizim hatlarımızla senkronize değiller bilmiyorum ama çevremde ne kadar ASUS modem kullanmış kişi varsa ekseriyetle hepsi sorun yaşamıştı. O yüzden önermem.

Asıl Hopper DSL hiç önermem, ben aldım kullandım 1 haftada iade ettim. Modemin tek iyi yanı yazılımı ve firma çalışanları, teknik destek falan bu yazılımı öyle allayıp pulluyor ki sanki bütün iş yazılımla yapılıyor ve bu yazılımlarında olan aslında diğer tüm modemlerde öyle veya böyle bulunan ayarları sanki sadece kendilerinde varmış gibi lanse ediyorlar.
Yazılım dışında her şey kötü, donanımı diğer modemlere göre iyi değil hele çekim gücü berbat. Bunu söyleyince saçma sapan cevaplar aldım yok bu cihaz yazılımıyla öne çıkar çekim gücü değil, bu modem Wi-Fi 6 o yüzden biraz çekim gücü zayıf gelebilir diyen teknik destek elemanı bile var :)
Cihazda daha önce hattımda yaşamadığım sorunları yaşadığımı söylediğimde, suçu sağlayıcıya attılar ki benim hattım 1 sene açık kalmış server amaçlı ve ben kapamadan veya elektrik gitmediği sürece 1 kere anlık bile kesilmemiş bir hat.
En kötü yanı da teknik servisi, bilgisiz ve egoist adamlarla dolu bilgisizliğine rağmen karşısındaki adama cahil muamelesi yapan, kanal ayarı yapmayı marifet sanan adamlardan ibaret ve mailleştiğinizde konuşma şekillerini görünce zaten kurumsallıktan ne kadar uzak olduğunu anlarsınız.

Sırf yazılımından dolayı modemlerini 2 kat fiyata satıyorlar donanımları olması gereken fiyatın yarısıdır. Hiç tavsiye etmem

Keenetic Hopper DSL kullanıcısı olarak söylediğiniz her şeye katılıyorum. Aldığıma pişman oldum.

Kenetic modemi garantiye gönderdim teslim aldıktan 30 dk sonra tekrar kargo ya verdiler :D Garanti diye bir şey yok sanırım direk geri gönderdiler cihazı .Aradım cihaza ne yapıldığını sormak için bir bilgimiz yok kargo geldiğinde kutu içinde servis notu yazar diyor müşteri hizmetleri. Yüzde yüz eminim garanti dışı bırakıp cihazı geri gönderdiler

Kenetic modemi garantiye gönderdim teslim aldıktan 30 dk sonra tekrar kargo ya verdiler :D Garanti diye bir şey yok sanırım direk geri gönderdiler cihazı .Aradım cihaza ne yapıldığını sormak için bir bilgimiz yok kargo geldiğinde kutu içinde servis notu yazar diyor müşteri hizmetleri. Yüzde yüz eminim garanti dışı bırakıp cihazı geri gönderdiler

Yuksek ihtimal :) Modemdeki davranis neydi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı