ASUS DSL-N14U Yeni yazılım güncellemesi

• Konuyu başlatan Meraklı Üye
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 3B
03.07.2015 tarihinde 1.9.0.7 versiyonuna güncellenen yazılımın en son sürümüdür.
Not: Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra modeme olan erişiminizi kaybedeceksiniz, ekranda ki sayaç dolunca modemin arkasında ki güç kablosunun takılı olduğu yerin yanında ki küçük deliğe kalem veya ataş gibi benzeri şeyleri sokup 8 saniye boyunca beklemek, daha sonra modem arayüzüne tekrar erişip ayarlarınızı yapıp sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Adım adım yazılım güncellemesi
  • İlk adımda modem paneline girilir(192.168.1.1)
adım1.jpg

• Sol tarafta ki menüden "Yönetim" seçilir daha sonra üst menüden "Donanım Yazılımı Yükseltme" seçilir ve aşağıda ki resimde ki gibi devam edilir.
adım2.jpg

• İndirmiş olduğunuz WinRAR arşivindeki dosya masaüstüne çıkartılır ve aşağıdaki resimde olduğu gibi "Dosya Seç" butonuna tıklanır ve çıkarttığınız dosya seçilir. Daha sonra kendi haline bırakın güncelleme işlemini tamamlasın. Yukarıda ki not kısmında bulunan kısmı mutlaka okuyun.
adım3.jpg

Sitede yazan bilgilere göre güncellenenler listesi(İngilizce)
ASUS DSL-N14U Firmware version 1.0.9.7 (This product supports both Annex A and Annex B)
Notice: After upgraded with 1.0.9.7 please press the hardware reset button of DSL-N14U over 8 seconds to reset the DSL modem router.
- Supports DSL Dashboard feature(Network Map > Internet Status > DSL).
- Now supports Load Balance/ Allow failback feature(WAN > Dual WAN).
- Now supports Roaming Assistant feature(Wireless > Professional).
- WAN > DDNS now supports SELFHOST.DE.
- Now supports Keyword Filter feature(Firewall > Keyword Filter).
- Add NAT Acceleration control(LAN > Switch Control).
- Add Allow only specified IP address feature(Administration > System).
- Fixed PPPoE/PPPoA compatibility issues.
- WiFi driver updated, fine tune performance.
- Fixed WiFi MgmtRingFullCount issue.
- Fixed USB printer related issue.
- Fixed DNS related issues.
- Fixed Traffic Monitor related issues.
- Fixed IPTV issue with single WAN PVC.
- Fine tune UPnP, in order to fix NAT issue with Xbox One/ 360.
- Fine tune UI language auto detection mechanism.
- Fixed Internet led error in dualwan mode.
- Fine tune system log.
- Fixed 3G/4G connection issue.
- Fixed possible reboot then reset to default issue.
- Fixed HTTPS related issue.
- Fine tune Feedback feature.
- PPTP VPN client support encryption options. Remove auto reconnection.
- Fixed Download Master related issues.
- Fixed “Turn LED On/Off” feature, Off mode issue.
- Fixed Network Place(Samba) Share related issue.
- QIS auto detection list updated.

İndirme bağlantısı: Ağ Ürünleri | DSL-N14U | ASUS Türkiye
Direkt indirme bağlantısı: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-N14U/FW_DSL_N14U_1097.zip

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar cihazdan memnunmusunuz ? Yazın sonuna doğru bende bu modemden alacağım aklımda bir soru işareti var. Wifi menzili kaç metre ?

Evet, cihazdan gayet memnunum.
Wi-Fi menzili hakkında net bir bilgim yok ama arkası,sağı,solu kapalı olmasına rağmen 30 metreden(bahçede) rahatça kullanabiliyorum. İkinci katta ise sinyal kalitesinde hiçbir zayıflama olmuyor fakat modemden uzaklaşıp en uç köşeye gittiğiniz zaman 1 diş zayıflama oluyor.

@Silinen üye Merhaba, aynı modemi kullanıyordum ve bir kaç sorundan dolayı servise gönderdim. Sorunlardan biri wirelessta kopma yaşıyordum, ikincisi cihazı kapatıp açınca bazen fabrika ayarlarına dönüyordu, üçüncüsü bazen taktığım harddiski görmüyordu. Bu sorunlardan birini yaşadınız mı daha önce ?

Bilgilendirme için teşekkürler. Şu anda Pikatel Airmax 101 kullanıyorum ve salondan mutfağa geçince internet çekmiyor :) .

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı