Asus dsl-n17u netmaster router olarak kullanamama sorunu

Ubemotho

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Asus dsl-n17u model modemim var yeni Uydunet abonesiyim. Verilen Netmaster cbw-383zn modemin kablosuz ağ performansını beğenmediğim için eski modemimi router olarak kullanmak istedim ama bu forum olsun başka kaynaklar olsun az biraz yabancı forumlara da bakmama, okumama, araştırmama rağmen bir türlü sonuca ulaşamadım. Netmaster'da kapatabildiğim ayarları kapatıp (DHCP, güvenlik duvarı vs.) bridge modea aldım. Kablo modemin LAN çıkışından 1 2 3 4 olması farkediyor mu bilmiyorum şu an 3'de mesela farketmiyor sanırım neyse LAN çıkışından ethernet kablosuyla asusun e-WAN yazan WAN portuna takıyorum.
Asus modemimde WAN ışığı yanıyor ama şöyle gözüküyor.

Screenshot_20161006-020950.jpg

Ayarlarımı buradaki videoya göre adım adımda yaptım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da WAN ayarlarım;

Screenshot_20161006-021448.jpg

Arayüze hakim olmayan arkadaşlar buradan demosunu kurcalayabilir. http://ec2-54-202-251-7.us-west-2.compute.amazonaws.com:8088/index.asp
Sanırım bu kadar unuttuğum kısımlar varsa belirtirseniz en kısa sürede eklerim. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

çözüldü

Dün o kadar uğraşmama rağmen bir türlü netmaster modemi asus dsl-n17u modemime bağlayıp router olarak internete çıkış yapamadım.
Bugün tekrar bir kontrol edeyim yanlış yaptığım bir kısım varsa düzelteyim dedim. asus modemi açtım WIFI dan modem arayüzüne girdim bir baktım o da ne ip alıyor modem en son denememden sonra hiçbir şey değiştirmeme rağmen netmaster modemde de bir şey değiştirmemiştim sadece bridge modda değildi önceki denemelerimin çoğunda bridge moddaydı. Ayrıca uydunet bağlatanlar bilir ilk 2 gün kapatmayın derler o 2 gün daha dolmamıştı bugün doldu yani sonuç olarak ya ikisinide güzelce kurup ikisinide kapatıp açmadığım için ya da o ilk 2 gün router kullanmamıza izin vermedikleri bir şey yapıyorlar hattı test etmek için sonra kaldırıyorlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı