ASUS Dual 3060 Ti fandan gelen ses

Beyaz_G

Hectopat
Yer
Kırıkkale
Kart sıfır daha yeni taktım. Fan %80 kullanımda aşağıdaki videodaki gibi ses çıkartıyor ama daha az ses çıkartıyor. İnternette fazlasıyla video olduğu için çekmekle uğraşmayacağım. Ses rahatsız etmiyor garantiyle uğraşmayacağım neredeyse 1 aydır bu kart işleriyle uğraşıyorum. Sorunun ileride artıp artmayacağını soracaktım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus Dual ise CW oldukça yaygın bu kartlarda. Performansa herhangi bir etkisi yok bobin sesi.
CW değil o da var ama farklı bir sorun bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gigabyte 2060 kartımda vardı bu. Belirli fan yüzdelerinde ve hızlanıp yavaşladıkça böyle gıcık ses çıkarıyordu. Şimdilik rahatsız etmiyor diye düşünebilirsin fakat ileride hem kartın değerini düşürebilecek hem de canını sıkabilecek bir sorun.

2060'daki sorunu bazıları fan bloğunu söküp birkaç modifikasyon yaparak çözüyorlardı. Ama bununla uğraşma iade et değişim iste derim. Eğer ki fan bir kabloya vs sürtüyorsa fanın ömrü kısalacaktır ister istemez.

Gigabyte 2060 kartımda vardı bu. Belirli fan yüzdelerinde ve hızlanıp yavaşladıkça böyle gıcık ses çıkarıyordu. Şimdilik rahatsız etmiyor diye düşünebilirsin fakat ileride hem kartın değerini düşürebilecek hem de canını sıkabilecek bir sorun.

2060'daki sorunu bazıları fan bloğunu söküp birkaç modifikasyon yaparak çözüyorlardı. Ama bununla uğraşma iade et değişim iste derim. Eğer ki fan bir kabloya vs sürtüyorsa fanın ömrü kısalacaktır ister istemez.
Kartı ileride satmayacağım değişecek olsam bile. 1060 var ben de şu an ve satmayı asla düşünmüyorum ileride. İade ile uğraşasım yok kartın faturası yok. Garantili evet 3 yıl garantisi var ama neredeyse 1 aydır uğraşıyorum bu işlerle. Zotac aldım sevmedim iade ettim. 1 hafta falan kart araştırdım aldım daha yeni elime ulaştı. İleride ses artmayacaksa uğraşasım yok. Bu arada fana bastırınca ses düzeliyor. Sanırım bilyeyle alakalı. Aslında sorun artarsa garantiye gönderip fanları değiştirtebiliyorum sanırım. Bu kartı almasaydım 2. el 3070 alacaktım o kartın fanları serviste değişmişti alacağım kişi öyle demişti. Sorun artarsa aynı şeyi bana da yaparlar diye düşünüyorum çünkü benim yüzünden çıkan bir sorun değil.

3060ti yazmışsınız da videoda 3070 gözüküyor?
3060 Ti Dual modeli ile 3070 Dual modelinin fanlarını aynı yaşadığım sorun da aynı.

Kartı ileride satmayacağım değişecek olsam bile. 1060 var ben de şu an ve satmayı asla düşünmüyorum ileride. İade ile uğraşasım yok kartın faturası yok. Garantili evet 3 yıl garantisi var ama neredeyse 1 aydır uğraşıyorum bu işlerle. Zotac aldım sevmedim iade ettim. 1 hafta falan kart araştırdım aldım daha yeni elime ulaştı. İleride ses artmayacaksa uğraşasım yok. Bu arada fana bastırınca ses düzeliyor. Sanırım bilyeyle alakalı.

3060 Ti Dual modeli ile 3070 Dual modelinin fanlarını aynı yaşadığım sorun da aynı.
Sen bilirsin. Fan bloğuyla PCB arasını biraz açınca düzeltenler falan vardı 2060'da. Bunda da böyle çözümler olabilir. Uğraşırım dersen bir bakarsın. Ses ileride artmaz diye düşünüyorum ama kesin de konuşamam.

Ayrıca servise göndermek için sesin artmasını beklemek zorunda değilsin. Bu şekilde göndersen de işlem yaparlar.

Sen bilirsin. Fan bloğuyla PCB arasını biraz açınca düzeltenler falan vardı 2060'da. Bunda da böyle çözümler olabilir. Uğraşırım dersen bir bakarsın. Ses ileride artmaz diye düşünüyorum ama kesin de konuşamam.

Ayrıca servise göndermek için sesin artmasını beklemek zorunda değilsin. Bu şekilde göndersen de işlem yaparlar.
Evet orası öyle ama uğraşmaya değecek kadar büyük bir problem yok. Oyunun sesini tamamen kapatıyorum kasaya yakınlaşıyorum öyle zar zor duyuluyor. İleride artarsa ve rahatsız ederse kesin göndereceğim zaten. Artıp artmayacağı benim için önemli olan şey.

Farklı bir çözüm yolum da var. BIOS modunu sessize alırsam fan sesin çıktğı devire ulaşamıyor. Ama tabii sıcaklık da artacağı için ellemeyeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı