ASUS Dual Radeon RX 6400 4 GB GDDR6 vs Sapphire Pulse Radeon RX 6400

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar Anakart'ım ASUS H81M-K. İşlemcim i5-4590 ve 4x2 RAM'im var. 1 tane 4 GB RAM'i satıp 8 GB RAM alacağım (toplamda 12 GB olacak) bu anakart küçük sanırım pek bilgim yok buna uygun ekran kartı hangisi bilmiyorum. Fan çok önemli mi? Yani gözüme kestirdiğim 2 model var şunlar;
Asus Dual Radeon RX 6400 4GB GDDR6
Sapphire Pulse Radeon RX 6400
Benim tercihim Sapphire çünkü daha ucuz. Ve DDR3 RAM'im var 2 tane 4 GB olarak bir uyuşmazlık olur mu? Çünkü benim şu anki ekran kartım GT 730 o yüzden.

Hocam dual channel daha iyi çalışır. 2 8+8 yapabilirsenizdaha iyi olur.

Hocam dual channel daha iyi çalışır. 2 8+8 yapabilirsenizdaha iyi olur.
Dual 600 TL pahalı olduğu için onu alma taraftarı pek değilim aslında. Pek oyuncu değilim sadece bir oyunu 1080p de normal grafikte oynamak istiyorum.

Sapphire alın bütçenizi zorluyorsa sonuçta çipsetler aynı FPS farkı olmaz maximum 1-2 FPS olur.
Aralarında çok fark yok yani. Peki birisinin 1 diğerinin 2 fan olması ne farkettiriyor?

Tek fanlı olanın hem görüntüsü kötü hem de o fanı fandan saymıyorum artık, ta 2000 senesinden kalma tasarım. Komple PCB'yi örtmüyor bile ayrıca bu fanla da zaten çok ısınır. ASUS almak en mantıklısı.

Emin misin RX 6400 bir çipsetin ısınacak olmasına?

O fanın kendine bile hayrı yok bence. Seçim senin, ben sırf görüntüsünden bile tercih etmezdim.

Bütçeyi zorlayıp değiştirilecek bir kart değil bence testlerde 60-63'ün üstüne bile çıkmıyor zaten ama evet arkadaşın yerinde olsam bende ASUS alırıdm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…