ASUS Dual RTX 2060 gelen garip ses

Çağlar Keyf

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS Dual RTX 2060 ekran kartı sahibiyim, kartı alalı 1 ay oldu olmadı fakat kartta böyle bir ses sorunu var, bunun sebebini bilen var mıdır acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine olabilir? Kullandığınız PSU nedir?

Cooler Master G750M güç kaynağı kullanıyorum da Coil Whine gibi gelmedi bana neden derseniz oyunlarda menü bölümüne geldiğimde ekran kartı kullanımı düşüyor ardından tekrar oyuna döndüğümde bir anda bu ses geliyor fan balansı gibi geldi bana ama kesin nedendir onu merak ediyorum.

bandicam 2023-10-15 04-48-32-302.jpg

Selamünaleyküm dostlar. Ben galiba çözümünü buldum. MSI Afterburner ayarlarına gelip bu şekil ayarlarsanız bir nebze de olsa düzeliyor. FurMark testinde de bayağı iyi yani 69 dereceyi geçmedi ama şöyle bir sıkıntı var: Bu uygulamayı başlatıp alta almanız gerekiyor. Ben Windows başlangıcında aç yaptım ayarlarından, bende düzeldi inşallah sizde de düzelir.

Benim bilgisayarımda ASUS Dual RTX 2070 var, boştayken videodaki gibi ses yapıyordu ve şu an kesildi. Arada yapıyor. Eğer bu şekil sıkıntısı olan arkadaşlar bu ayarı yapabilir. Herkese paylaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1977673

Selamünaleyküm dostlar ben galiba çözümünü buldum MSI Afterburner ayarlarına gelip bu şekil ayarlarsanız bir nebze de olsa düzeldi FurMark testinde de bayağı iyi yani 69 dereceyi geçmedi ama şöyle bir sıkıntı var bu uygulamayı başlatıp alta almanız gerekiyor ben Windows'u başlangıçta aç yaptım ayarlarından, bende düzeldi inşallah sizde de düzelir benim bilgisayarımda ASUS Dual 2070 var boştayken videodaki gibi ses yapıyordu şu an kesildi arada yapıyor eğer bu şekil sıkıntısı olan arkadaşlar bu ayarı yapabilir herkese paylaşabilirsiniz.

3 sene önceki konulara ek yapıyorsunuz hocam kendi konunuzu olustursaydınız keşke.

Geri
Yukarı