ASUS Dual RTX 3060 Ti mini OC V2 fan hızı yüksek

imnotagamer

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisi
Dün bir arkadaştan bu modeli aldım: "DUAL-RTX3060 TI-O8g-MINI-V2"

Kendisi ekran kartını verdi, istediğim gibi test etme imkanı da verdi. Beğenirsem ödemeyi sonradan yapabileceğimi de söyledi.

Dünden beri kartı test ediyorum. Açıkçası performansı ve sıcaklık değerleri konusunda bir şikayetim yok. FurMark'ta en fazla 75°c'yi gördü. Her türlü OCCT testi vs. de yaptım. Fan da çok sesli değildi.

Fakat oyun testi yaptığımda, Far Cry 6, Red Dead Redemption 2 ve Cyberpunk 2077'de yine 74-75 derece sıcaklıklarda olmasına rağmen fanlar 3000 RPM hızında dönüyor ve çok ses geliyor. Kartın soğutma bloğu ve fan çapı düşük seviye olduğundan hızlı dönmesini anlıyorum, fakat ses konusunda biraz rahatsız etti.

Sorum şu:

1. Bu ses sorununu bir şekilde çözebilir miyim? Yoksa kartı geri verip farklı model mi almalıyım? Bu kartı alırsam 5.500₺ fiyata almış olacağım.
  2. Bu ekran kartına herhangi bir işlem yapıp aynı sıcaklık değerleriyle daha az fan sesi elde edebilen var mıdır aramızda?
  3. Bütçem 6000-6500₺ civarı. Bu aralıktaki 3060 Ti modellerinde fan sesi olur mu hep? Bu da kafamı karıştıran bir başka soru.
Önceki kartım olan Gainward GTX 1070 Phoenix ekran kartım inanılmaz sessizdi, acaba kulak alışamadığı için mi fazla geliyor bu ses, anlamadım açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı