ASUS Dual RX 580 4 GB undervolt için tavsiye

Ataberk Kaya

Centipat
Undervolt + fan ayarlarım alttaki resimde mevcuttur. Kartımda başlıktaki karttır. Bu ayarlarla FurMark'ta 1 saat test ettim stabil bir şekilde 1750 MHz 70 derece gitti. Maksimum çıktıgı derece 70 dereceydi daha yukarısını görmedi. Sonra CoD Warzone oyununda 30 dakika test edildi. Stabil bir şekilde çalışıyor 70-73 derece arası gidip geldi ve en son 73'e sabitlendi. Low ayarlarda 120-150 FPS arası alıyorum performansta düşüklük yok hata yok crash yok. Fakat -131'lere çekmeme rağmen neden hala sıcaklık 65'lerde gezmiyor bunu anlamış değilim. Kasam yeni nesil hava akımı olan bir kasa. -131 değeri çok mu düşük ya da neler yapmam lazım ayarları olan varsa paylaşabilir mi? Ya da önerisi olan?

under.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ataberk Kaya aynı sorunları bende yaşıyordum bir hevesle gittim RBG takıntısına Aerocool quartz revo aldım önü camlı LED'li kasa içi sıcaklıklar cok yüksekti, o yüzden öndeki camı çıkardım ve neredeyse CPU 10 derece ekran kartı 10-15 derece arası sıcaklık düşüşü gösterdi.

Eki Görüntüle 548277
Fan ayarlarını şu şekilde yapıp ısı değerlerine tekrar bakar mısın?

Şu anki değerler buna çok yakın. Gayet iyi.
Kasanın kapağını açmayı dene.

Hocam OCCT testi yaptım bi bak istersen. 10 dakika sonunda aldıgm değer. Undervolt + Fan ayarı yaptım. Benceböylesine ağır bir programdan sağlam test.
Kasanın kapağını açmayı dene.

Tek sıkıntısı test sırasında ALT TAB yaptıgım zaman ya da ekranı ALT ENTER ile tam ekran yaparsam kapanmasıydı. Yoksa 10 dakika sonunda bir sıkıntı çıkmadı. Onun sebebi ne olabilir.

Dosya Ekleri

• 10 dakikalık test.png
    10 dakikalık test.png
    342,7 KB · Görüntüleme: 71
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı