Çözüldü ASUS Dual RX 6600 XT oyun esnasında fanlar tam hızda çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirhan4141

Kilopat
Evet arkadaşlar, böyle bir şey olmadı hiç. 1 haftadır kullanıyorum, ilk kez bugün olmaya başladı. Oyuna girer girmez fanları en son güçte çalıştırıyor. Bu da çirkin bir ses çıkarıyor. Bunu nasıl çözebilirim? Önceden yoktu böyle bir sorun.
@kino hocam bir bilginiz var mı ?

Son düzenleme:
Çözüm
@emirhan4141 Tuhaf. En azından ısındığında hızlanmadığını anladık. Büyük ihtimalle fan profillerinde sıkıntı var. Yüklüyse MSI afterburner'ı kaldırıp dener misin?
Eğer yüksek çözünürlükte ve yüksek ayarlarda oynuyorsanız ekran kartı ısınıyordur haliyle. MSI Afterburner ile bakabilirsiniz kaç RPM de döndüğüne.

Hocam 1 haftadır aynı oyunları oynuyorum olmuyordu önceden böyle şu an oyunun ana menüsünde %40 kullanımda bile fulluyor fanları anlamadım.

3000 küsur ile dönüyor 40 derecede çalışıyor ki önceden en fazla 60 derece oluyordu 1000-2000 arasıydı
MSI Afterburner veya Radeon yazılımından herhangi bir ayar yaptınız mı? Ayrıca sıcaklıklar ne alemde?

60 derece üstünü görmedim hocam bugün de 40'ın üstünü göremiyorum bu olay yüzünden.

@emirhan4141 tuhaf. En azından ısındığında hızlanmadığını anladık. Büyük ihtimalle fan profillerinde sıkıntı var. Yüklüyse MSI Afterburner'ı kaldırıp dener misin?

Deneyeyim hocam.
Aynı sorun devam ediyor sanırım belli bir ısıdan sonra direk fulluyor bunun otomatik ayarı nasıl yapılır ki?
Afterburner i tekrar indirdim fan kısmı bu şekilde gözüküyor.
Screenshot_1.png

Afterburner'i tekrar indirince sorun çözüldü şu an normal şekilde kullanabiliyorum.

Son düzenleme:
MSI Afterburner üzerinden yanlışlıkla bile bir ayarla oynadıysan bazen buga girebiliyor. Bu durumda ya geriye al tuşunu kullanacaksın olmuyorsa yazılımı kaldırıp geri kuracaksın. Aynı durum Radeon Software üzerinden yapılan manual ayarlarda da geçerli.

@emirhan4141 sorunun çözüldüğüne sevindim. @kino bu bug olayı sadece fanda da olmuyor. Geçen voltaj ayarlarıyla oynadıktan sonra PC sapıttı taki Afterburner'ı silip tekrar yükleyinceye kadar. Ne zamandır piyasada olan bir programın böyle sapıtması ilginç.

Afterburner öyle bir program maalesef oyun içi verileri göstermek dışında hiç elleşmiyorum üzerindeki ayarlarda. İki sene önce üzerinden hafif bir fan ayarı yapayım dedim milim oynatmama rağmen %100 yaptı fanları. GeForce Expeirence ile Radeon Software bin kat daha iyi bundan.

Yeni konular

Geri
Yukarı