ASUS FX504 Laptop Isı Değerleri

korayy1903

Hectopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Arkadaşlar, ASUS'un FX504GE Gaming laptopunu aldım. Şu an sadece PUBG Lite indirdim. Ultra'da 144 FPS alıyorum ama sıcaklık 75-80 derecelere çıkıyor. Bu normal midir? Bir de klavyede FN tuşunda turbo soğutma var, o otomatik mi açılıyor, kendim mi açmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop alanların/alacakların en çok duyduğu, genelde aldıklarında başlarına muhakkak geldiği, geldiğinde çözüm aradığı sorunla baş başasınız. Laptop ısınır hocam. Belli süre sonra film izlesen de ısınır. Dizüstü diye geçse de masada, altına çalışmasa bile muhakkak bir laptop soğutucu koyarak kullanın. Isı değerlerinizde olumsuzluk yok. Evhamlanmayın.

Bu arada hocam burada bir yerlerde okudum, işiniz bitince direkt laptopu kapatmayın diyorlar, veya soğuk bir yere koymayın soğusun diye. Çünkü, laptopta işlemci ve GPU gibi önemli parçalar lehimleniyor anakarta. Onlar da metal ve genleşme/büzüşme olabiliyor. 30 saniye soğumasını bekleseniz yeter herhalde fanlar açıkken.

Arkadaşlar, ASUS'un FX504GE Gaming laptopunu aldım. Şu an sadece PUBG Lite indirdim. Ultra'da 144 FPS alıyorum ama sıcaklık 75-80 derecelere çıkıyor. Bu normal midir? Bir de klavyede FN tuşunda turbo soğutma var, o otomatik mi açılıyor, kendim mi açmalıyım?
Eğer ekran kartın mxm slota sahipse undervoltage yaparak dahada serinlemesini sağlayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı