ASUS FX505DD uzun açılış süresi

Batuhan60

Hectopat
ASUS FX505DD modelini kullanıyorum içinde 256 GB SSD var ilk geldiğinde 10sn de açılıyordu 3sn ASUS logosu 4 sn Windows 10 logosu 3 sn siyah ekran ve şifre ekranı açılıyordu. Şimdi siyah ekran kısmı 20 sn sürmeye başladı bu SSD için çok üzün bir süre bence içindeki Windows'u hocam kurmuştu içinde çok fazla ıvır zıvır şey var bir de ASUS'un FX serilerinde genel Driver sorunu var, yani ilk aldığımda haftada 2 kez mavi ekran alıyordum şimdi şimdi 2 haftada bir alıyorum ("Driver Power statue failure " hatası ya da thermal tam hatırlamıyorum tam ismini). Sizce garantiye başvurmalı mı ya da ben temiz kurulum yapmak istiyorum ama cesaret edemiyorum, flash hazırlama yükleme falan kolay gibi de hep FreeDOS laptoplara yüklüyorlar ben kendi Windows'umu kaldırıp nasıl kurmam gerekiyor bilmiyorum tam olarak. Lütfen yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam başlatmayı ve MSConfig kontrol etmenizde fayda var birkaç antivirüs programı kurmalısınız (hitmanpro, malvarebytes Kaspersky vb.) baktınız işe yaramadı temiz kurulum yapın önce BIOS güncellemesi ardındanda tüm Driver'leri güncelleyin sorun kalmayacaktır.

Hdtunepro ve Crystal disk mark değerlerini atar mısın?

Dediğiniz testleri yaptım sorun yok gibi gözüküyor en sondaki resimde SSD modelim var.
Hocam başlatmayı ve MSConfig kontrol etmenizde fayda var birkaç antivirüs programı kurmalısınız (hitmanpro, malvarebytes Kaspersky vb.) baktınız işe yaramadı temiz kurulum yapın önce BIOS güncellemesi ardındanda tüm Driver'leri güncelleyin sorun kalmayacaktır.

Öncelikle çok teşekkür ederim MSConfig ayarlarını internetten bakarak düzeltim artık 14sn civarı açılıyor hangi programları kapattığımı fotoğraf olarak attım LoL ve PUBG oynlarının hile engelleyici hizmetlerini kapattım ve sonuc bu oldu ama anlamadıım ben iki oyunu da 1 ay önceye kadar aktif oynuyordum o zaman 10 sn de açılıyordu ama 1 ay önce sildim ikik oyunuda 2 güne kadar sorunum yoktu sizce birden etki etmesi garip değil mi bir de Google güncelleme hizmetlerini kapattım ESET'i de kapatacağım galiba(sorunu düzeltmek için silmiştim ama hala çalışıyor?) Yine de dediğiniz virüs programlarıı kurucağım cevanınız için çok teşekkürler.
Bu da hizmetler listesi başka kapatabileceğim bir şey var mı sizce.
Edit: Bilgisayar açılış hızı tekrar yavaşladı.

Dediğiniz testleri yaptım sorun yok gibi gözüküyor en sondaki resimde SSD modelim var.

Öncelikle çok teşekkür ederim MSConfig ayarlarını internetten bakarak düzeltim artık 14sn civarı açılıyor hangi programları kapattığımı fotoğraf olarak attım LoL ve PUBG oynlarının hile engelleyici hizmetlerini kapattım ve sonuc bu oldu ama anlamadıım ben iki oyunu da 1 ay önceye kadar aktif oynuyordum o zaman 10 sn de açılıyordu ama 1 ay önce sildim ikik oyunuda 2 güne kadar sorunum yoktu sizce birden etki etmesi garip değil mi bir de Google güncelleme hizmetlerini kapattım ESET'i de kapatacağım galiba(sorunu düzeltmek için silmiştim ama hala çalışıyor?) Yine de dediğiniz virüs programlarıı kurucağım cevanınız için çok teşekkürler.
Bu da hizmetler listesi başka kapatabileceğim bir şey var mı sizce.

Çok erken konuştum galiba bir kere öyle açıldı tekrar aynı süreyedöndü.

Dosya Ekleri

• benc.png
    benc.png
    34,5 KB · Görüntüleme: 30
  • error.png
    error.png
    60,2 KB · Görüntüleme: 33
  • hdtuneprobench.png
    hdtuneprobench.png
    96,6 KB · Görüntüleme: 37
  • sdfasf.png
    sdfasf.png