ASUS FX505DT-BQ030 Ryzen Controller sorunu

umut458

Femtopat
Merhaba arkadaşlar bir ay önce ASUS FX505DT-BQ030 laptop aldım. Laptopta ısınma sorunları var internette araştırdığım kadarıyla Ryzen Controller bu sorunu gideriyormuş lakin programı kurduktan sonra "unable to apply ryzenadj" uyarısı alıyorum. Bu durumu nasıl çözerim bilmiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yönetici olarak çalıştırıyorum zaten. Ona rağmen böyle bir uyarı alıyorum
Ben derdimi tam olarak anlatamadım. Youtube da ısı düşürmek için şöyle bir yöntem gösterdi adam.Ben bire bir uyguladım ryzen controller'da sadece dereceyi ayarladım.Elimle manuel olarak ayarları apply dediğimde sorun çıkmıyor.Sıkıntı arka plana geçtiği zaman otomatik olarak yenilediğinde unable to apply ryzenadj hatası vermesi.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Termal macunu değiştirince ısınma sorunu çözüldü. Isınma problemi yaşayan arkadaşlara tavsiyem kaliteli bir termal macun alıp değiştirmeniz. Şu an laptop Turbo modda yük altındayken 75 derecede sabitleniyor yukarısını görmüyor.

Son düzenleme:
Ben derdimi tam olarak anlatamadım. Youtube da ısı düşürmek için şöyle bir yöntem gösterdi adam.Ben bire bir uyguladım ryzen controller'da sadece dereceyi ayarladım.Elimle manuel olarak ayarları apply dediğimde sorun çıkmıyor.Sıkıntı arka plana geçtiği zaman otomatik olarak yenilediğinde unable to apply ryzenadj hatası vermesi.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Termal macunu değiştirince ısınma sorunu çözüldü. Isınma problemi yaşayan arkadaşlara tavsiyem kaliteli bir termal macun alıp değiştirmeniz. Şu an laptop Turbo modda yük altındayken 75 derecede sabitleniyor yukarısını görmüyor.
Abi merhaba. Hangi marka model termal macunu uyguladın paylaşır mısın?

Hala ihtiyacın var mı bilmiyorum ama ihtiyacı olan biri çıkar belki diye paylaşıyorum bende çok ama çok uğraştım r7 3750h ile. Sonunda ryzen controller ile doğru ayarlarını buldum. Günlerdir kullanıyorum, sonuçları mükemmel. ne ısınma kaldı ne de performansta en ufak bir azalma oldu aksine arttı bile. Görseldeki ayarları birebir ayarlayın ryzen controller ile. Diğer amd işlemcileri için de ryzen ayarı arıyorsanız ryzen controller ' ın sitesinde ki Discord kanalına katılın , orada bulacaksınız işlemcinizin ayarlarını.

Dosya Ekleri

• 3750H.png
    3750H.png
    60,4 KB · Görüntüleme: 104
@QuantumSyndicate kardeşim bu ayarlarda fan durumu nasıl çok gürültülü oluyor sanırsam. Normal kullanımda fanlarım yükseliyor bu sorunu nasıl çözebilirim?
Sıcaklık arttıkça doğru orantılı şekilde fanların dönüş hızları da artıyor. Daha düşük sıcaklıklara ayarlarsan biraz daha normal çalışır ama fps kaybı yaşatır.

Sıcaklık arttıkça doğru orantılı şekilde fanların dönüş hızları da artıyor. Daha düşük sıcaklıklara ayarlarsan biraz daha normal çalışır ama FPS kaybı yaşatı.

Şu an bu ayarlarda normal kullanımda YouTube, Google vs. birden ara ara fan RPM yükselme durumu var mı? Olmadı temperature limiti 90 yapıp kullanayım.

Geri
Yukarı