ASUS FX553VE Laptop'a 144Hz Monitör Bağlama

tloji

Hectopat
ASUS FX553VE laptop ve ASUS VG248QZ monitöre sahibim.
Laptopumda HDMI çıkışı bulunmakta fakat HDMI ile 144’ü bırak 120Hz bile alamıyorum.
Var mıdır bir yöntem, herhangi bir dönüştürücü vs.
Bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denemiş olduğunuz kablo 1.4 ve üzeri ise 120 Hz alıyor olmanız gerekiyor. Alamıyorsanız laptoptaki HDMI sürümü 1.4'ün altındadır ve ona da yapılabilecek bir şey ne yazıkki yok.

Galiba bu monitörde HDMI ile 120 veya 144 Hz alamıyorum. Yabancı 1-2 forumda doğru anladıysam böyle yazıyor. Önerebileceğiniz bir dönüştürücü var mı veya dönüştürücü ile sorunum düzelir mi?

VG248QZ monitör HDMI 1.4 sürümünü destekliyor .Monitörle alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.Sorun büyük ihtimalle kablo yada bağlamış olduğunuz cihazın HDMI sürümü ile alakalı. DP to HDMI kablolardan denenebilir ama kesin çözüm verir mi emin değilim .(Laptop'un HDMI sürümü 1.4'den düşükse DP to HDMI kablo çözümüde işe yaramaz.)

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Son olarak bir kablo önerebilir misiniz? Bugün gittiğimde “Abe bunlar aynıdır, sürüm yoktur ki” cevabını aldım. 😅

Teorik olarak HDMI 1.4 ve üzerindeki herhangi bir kablo işinizi görür. Fakat laptobunuz HDMI sürümü düşük ise boş yere aldığınız bir kablo olacak . Tavsiyem yakınınızda yeni bilgisayar yada 144Hz monitör almış biri varsa onunla denemek olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı