ASUS G531GU Mojave kurulumunda please go to https //panic.apple.com to report this panic

cagridarici

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ASUS laptop'uma Mojave 10.14.6 Hackintosh sürümünü kurmaya çalışıyorum kurulum esnasında bu şekilde bir hata almaktayım.
Varsayılan olarak eklenmiş tüm INTEL_LAPTOP Config'lerini ve farklı konularda açılmış benzer Config'leri de denedim fakat hepsinde aynı hatayı verdi.
Kurulum esnasında NVIDIA GPU'yu devre dışı bırakıp deniyorum hata yine aynı.
Hata görseli.

image0.jpeg

Sistem özelliklerim.

İşlemci: Intel® Core™ i7-9750H Processor 2.6GHz (12M cache, up to 4.5GHz) işlemci.
Bellek: 16 GB DDR4 2666 RAM(Max. 32 GB) - tek RAM.
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti GDDR6 6 GB + Intel UHD Graphics 630.
Depolama: 512 GB M.2 SSD.

Konu ile ilgili yardımlarınızı beklemekteyim, iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD 630 için bu rehberi uygulayın.
Aynı hata olursa Inject Intel işaretli veya EDID ile birlikte ikisi birden işaretli olarak dene.

Görseldeki SMBIOS doğru fakat ben Inject EDID ve Intel'i seçili olarak bıraktım, ek olarak GFX ID girdim. Deneyebilir misiniz?

Görseldeki SMBIOS doğru fakat ben Inject EDID ve Intel'i seçili olarak bıraktım, ek olarak GFX ID girdim. Deneyebilir misiniz?

Verdiğiniz config dosyasını denedim bu sefer de Apple logosunun yarısındayken PC resetleniyor.

Clover'da space tuşuna basıp -verbose seçeneğini işaretledikten sonra başlatın ve hata görseli bırakın.

1-Hata bu şekilde birkaç dakika sonra reset atıyor,
2-Gönderdiğiniz config'teki SMBIOS mac seçeneğini değiştirdim. Bu seferde panic hatası veriyor fakat hata bu şekilde ;

Dosya Ekleri

• IMG_4266.jpg
    IMG_4266.jpg
    322,2 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_4267.jpg
    IMG_4267.jpg
    45,8 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
BIOS ayarları tam mı? Başka portlarda denediniz mi? Bir de neden size attığım Config'teki smbıos'u değiştirdiniz? Zaten ayarlıydı o...

Not supported on this platform hatasını gidermek için biraz araştırma yaptım. Sizin gönderdiğiniz Config'te ufak değişiklikler yaparak denemeye çalıştım şu an bu görseldeki hatayı almaktayım. BIOS ayarları da tam bu arada birkaç seçenek mevcuttu.

Dediğimi denedin mi?

Şu an deniyorum. Biraz acemiyim bu konularda sonucu bildiririm.
IMG_4267.jpg

Dediğimi denedin mi?

Söylediğiniz işlemi farklı SMBIOS seçenekleriyle denedim fakat hata aynı. Configte ayar yapmam gereken SMBIOS dışında bi yer varmı acaba ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı