Asus G75VW Aşırı Isınıyor

suskun_01

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Elimde ASUS G75vw marka laptop var. Termal macun ve termal pad değişikliği gerçekleştirdim. Bilgisayar boşta 40 derece 3000 RPM fan hızı ile çalışır hale geldi. Ayrıca oyun oynarken mesela PUBG Lite 90 dereceye çıkıyor ve fan 3800 kadar çıkabiliyor. BIOS ayarlarına baktım ama fan ayarı göremedim. Diğer fan Control programları da fanın ayarlarına bir etkisi olmuyor. Bu konuda bana yardımcı olabilecek birileri var mı acaba? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
selamun aleykum bendede asus g75vw var fan temizligini yap mutlaka soba borusu gibi kurum bagliyor ben merak ettim açıp baktim power kablosunu kopardim takarken 150 lira ya yaptirdim o kabloya mutlaka dikkat et eger kendim yaparim dersen ek olarak pc nin arkasinda bisey olmaz yaz aylarinda muazzam ısınıyor bu normal ben %95 gördüm sıcaklıgı tam performans tam güç çaliştiriyorum bataryasiz.

selamun aleykum bendede asus g75vw var fan temizligini yap mutlaka soba borusu gibi kurum bagliyor ben merak ettim açıp baktim power kablosunu kopardim takarken 150 lira ya yaptirdim o kabloya mutlaka dikkat et eger kendim yaparim dersen ek olarak pc nin arkasinda bisey olmaz yaz aylarinda muazzam ısınıyor bu normal ben %95 gördüm sıcaklıgı tam performans tam güç çaliştiriyorum bataryasiz.
selamlar yani normal diyorsunuz termal macun ve termal pad temizliklerinin hepsini yaptım da turbo bost açık işte onada bir çare bulsam güzel olacaktı ayrıca size sorum ekran kartı desteği ile alakalı bilginiz varmı değiştirmeyi düşündünüzmü hiç ?

selamlar yani normal diyorsunuz termal macun ve termal pad temizliklerinin hepsini yaptım da turbo bost açık işte onada bir çare bulsam güzel olacaktı ayrıca size sorum ekran kartı desteği ile alakalı bilginiz varmı değiştirmeyi düşündünüzmü hiç ?
aLeykum selam bende bu durumu araştiriyorum Recep Baltaş ve Ali Göngör yöneticilerin 2013 de gerçeklestirmiş olduklari gaming laptoplarda ekran karti degiştirme ile ilgili youtube videolarini izledim MSİ laptopun ekran kartini degiştiriyorlar bendeki GTX 660 2 gb örnegin yükseltmek istiyorum ama tamda pek bi bilgim yok acıkcasi yükselirmi yükselmezmi youtube da baya bi araştirdim anakarta gömülü degilse yükseltilebilir deniliyor yazılmış ben içini açip baktigimda hiç dikkatte etmemişdim açıkcasi tekrar koparirim korkusu ile bidaha açmadim :) 1 haftada zor yaptilar bu konu hakkinda burdan yardim almamiz lazim cünki G75vw ve G serilerinin bazılarini inceleyip tanittilar mutlaka bizim kullandigimiz seri hakkinda bilgileri vardir diye düşünüyorum konu açip ona göre degerlendirmede bulunmamiz lazim olagan pc dende olmiyalim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı