Asus GL703VM-GC035T Ani FPS Düşüşü

LordOfTime

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. İki hafta önce Asus ROG Strix GL703VM-GC035T model laptobu satın adlım. Laptobun Özellikleri şu şekilde:
  • 16 GB DDR4 RAM
  • I7 7700 HQ İŞLEMCİ
  • GTX 1060 6 GB EKRAN KARTI
  • 1 TB HD
  • 250 GB SSD (Yalnızca OP kurulu)
Lakin bir hafta önce bir sorun baş göstermeye başladı. Bir driver güncellemesi geldi. O haftadan sonra oyunlarda performans düşüşleri yaşamaya başladım. Eski driverımı gerı kurdum ve bir soğutucu aldım. Sorun azaldı ama yok olmadı hatta bazen çok fazla nüksediyor. Kısacası benim sorunum şu; bilgisayarım high-ultra high ayarlarda GTA IV'i VSYNC'de açık bir durumda çok akıcı oynatıyor.

Normal olan tek ayarım "grass quality". Lakin GTA 4, GTA 4 EFLC gibi oyunlarda ve Half Life 2, Portal serisi, CS:GO gibi oldukça eski source oyun motoru kullanan oyunlarda sürekli random olarak FPS drop yiyorum. 100 FPS'lerden 30'a düşüp çıkıyor. VSYNC kapalıyken de açıkken de sorun aynı. Bugün 2011'de çıkan Witcher 2'yi yükledim ve FPS droplardan keyfim kaçtı oynayamadım.

Ne yapmam lazım bilmiyorum. Problem donanımsal mı yazılımsal mı? Laptopa macun sürsem düzelir mi ? Macun sürsem garanti iptal olur mu ? 4 senedir bilgisayarım yoktu. 2 hafta önce aldım ve bir haftadır, gece çok geç saatlere kadar yerli, yabancı çözüm arıyorum. Bu konu hakkında bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı