ASUS GT301 kasada Aura Sync nasıl aktif edilir?

furkanyvz

Femtopat
Daha fazla  
Dostlarım iyi akşamlar diliyorum. GT 301 kasam var. Armoury Crate uygulamasına giriş yaptığımda, kasanın Aura Sync özelliğini destekliği halde yazılımda görünmediğini fark ettim. Diğer ASUS marka ekipmanlarımda bir sorunla karşılaşmadım, hepsi görünüyor ve Aura Sync özelliği sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kasayı uygulamada nasıl görünür kılabilirim? (anakart ASUS Prime H610M-K D4)

Dostlarım iyi akşamlar diliyorum. GT 301 kasam var. Armoury Crate uygulamasına giriş yaptığımda, kasanın Aura Sync özelliğini destekliği halde yazılımda görünmediğini fark ettim. Diğer ASUS marka ekipmanlarımda bir sorunla karşılaşmadım, hepsi görünüyor ve Aura Sync özelliği sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kasayı uygulamada nasıl görünür kılabilirim? (anakart ASUS Prime H610M-K D4)

Anakartınızda ARGB fan girişi olmalı. O giriş sizin anakartınızda yok maalesef.

Kasanın kontrolcüsünün ana karta bağlanan bir kablosu var. Ana kartındaki 3pin 5v Argb girişine bağladıktan sonra kasanın önündeki reset tuşunun yanındaki butona 10 saniye kadar basılı tut. Yeşil yanıp sönecek 2 kere. O zaman kontrolcü ana karttan kontrol moduna geçer. Sonrasında ana karttan Aura Sync üzerinden ne komut verirsen o renk yanar kontrolcüye bağlı tüm ARGB ekipmanlar.

Çözümü denedin mi?
Hocam ekran kartım 320mm olduğu için çıkartıp uğraşmak istemedim açıkçası. Ayrıyetten ben stok fan yerine Wraith Prism RGB satın almayı düşünüyorum. CPU soğutucuyu da aldığım zaman yine anakartta 3pin 5volt girişe mi takmam gerekiyor, yoksa kasanın arka kısmında bulunan kontrolcüye takmam yeterli mi?

Hocam ekran kartım 320mm olduğu için çıkartıp uğraşmak istemedim açıkçası. Ayrıyetten ben stok fan yerine Wraith Prism RGB satın almayı düşünüyorum. CPU soğutucuyu da aldığım zaman yine anakartta 3pin 5volt girişe mi takmam gerekiyor, yoksa kasanın arka kısmında bulunan kontrolcüye takmam yeterli mi?

Her iki türlü de takabilirsin. Direkt takarsan anakart yazılımıyla kontrol edebilirsin, kontrolcüye de takarsan dilersen kasa üzerindeki düğmeden dilersen de yukarıda anlattığım gibi anakart moduna alarak yine anakart yazılımı üzerinden kontrol edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı