ASUS GTX 560 Ti SLI vs GTX 680

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

timucin

Kilopat
Yer
konya
Bende GTX560 Ti TOP ekran kartı var. SLI yapmak istiyorum. Testlerde 560 SLI tek 570-580'lere acık ara fark atmış. Acaba yeni nesil 660-670-680 gibi kartlara da fark atmasa da aynı düzeyde performans verebilir mi? Ya da hangi 600'lü kartla eşit olur? Teşekkürler.

GTX 680'e eşit bir performans verecektir. Fakat bazı dezavantajlar söz konusu.

• Öncelikle iki kartın güç tüketimi GTX 680'e göre çok daha fazla olacak. Zira GTX 680 yeni fabrikasyon teknolojisini kullanıyor ve Watt başına performans oranı çok yüksek bir kart. GTX 560 ise 40nm ve çok güç tüketiyor.
  • Kasada iki kart olmadı genel anlamda ısıyı artıracaktır. Bu da bir başka dezavantaj.
  • Yine iki adet TOP Edition ekran kartı demek, dört adet ekran kartı fanı demek. Gürültüyü sevmediğine bahse varım.
  • Uyumlu oyunlar da bir başka sorun. Her oyun için SLI profili yok. Bazı oyunlarda ikinci kartın orda boş boş yatacak.
  • Özellikle yeni nesil oyunlarda tek GTX 560 Ti'ın 1 GB belleği yetersiz kalacaktır. ASUS TOP modelde 2 GB varsa bilemem ama yine de SLI tavsiye etmem...

Tüm bunlar göz önüne alındığında GTX 680 veya GTX 670 almanı tavsiye ederim.

Nvidia yeni 40 nm seriyi çıkarttığı zaman güç tüketimi ve ısınmadan tahtı AMD (ATI) ekran kartlarına kaptırmıştı, Nvidia GT 600 (600'lü modeller genel olarak) öncesi Nvidia'ları pek tercih etmiyoruz o yüzden.

Dediklerinde haklısın ama 680'e de o parayı veremem. Acaba 2. el bi kart alıp SLI yapsam dedim ama dediklerini düşününce arada kaldım :)

Bence o kartın değişmesine gerek yok zaten TOP edition. Sistem gayet güncel ve güçlü masraf yapma değiştirmek istediğin bi parça felan varsa al tavsiyem klavye-mouse-kulaklık 3'lüsünü RAZER yapman ^^

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı